Odkryj e-wolontariat

dyplomewolontariatgala120 stycznia 2012 r. w siedzibie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu „Odkryj e-wolontariat”. Galę poprowadził prezenter TVP Marcin Mańka; swoim występem uświetniła ją natomiast Magda Steczkowska.

Wśród tegorocznych finalistów Konkursu znalazły się różnorodne inicjatywy, w ramach których e-wolontariusze pomagają chorym, udzielają wsparcia psychologicznego, organizują edukację najmłodszych czy wzmacniają rozwój demokracji. W głosowaniu internetowym oddano na nie ponad 43 tys. głosów!

I miejsce zajął projekt „Razem walczymy o Misia” realizowany przez grupę nieformalną Ludzie – Serca. Projekt opiera się o działalności e-wolontariuszy, którzy we wszechstronny sposób pomagają rodzicom chorych dzieci, m.in. w komunikowaniu się z klinikami (w Polsce i na świecie), w tłumaczeniu dokumentów, tworzeniu apeli, plakatów i ulotek, kontaktowaniu z mediami oraz rozpowszechnianiu w Internecie informacji na temat potrzebujących pomocy dzieci.

Dodaj komentarz