Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Forum Fundacji "Ludzie Serca" -ważne informacje

Brak nowych wiadomości

Wesprzyj naszą działalność

Fundacja "LUDZIE SERCA" powstała z myślą o tych najmłodszych, którzy czekają na pomoc. Jesteśmy fundacją, która swoją działalnością chce wspierać potrzebujących, my nie czerpiemy z tej działalności żadnych finansowych korzyści - wszyscy działamy tutaj jako wolontariusze. Bardzo prosimy o wsparcie abyśmy mogły realizować nasze wspólne cele.

Moderator: TOSIA (Ola)

1 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Konto bankowe fundacji
Listopad 25, 2013, 19:28:51
Brak nowych wiadomości

Kontakt

Jeśli chcecie się z nami skontaktować , to w tym dziale znajdziecie wszystkie potrzebne informacje

Moderator: TOSIA (Ola)

2 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Administratorzy
Maj 16, 2012, 21:07:46
Brak nowych wiadomości

Regulamin forum

Przeczytaj uważnie ponieważ rejestrując się na naszym forum akceptujesz niniejszy regulamin.

5 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Regulamin forum
Listopad 24, 2013, 21:47:25
Brak nowych wiadomości

Zgłoszenie dziecka

Zanim zgłosisz dziecko zapoznaj się z zasadami weryfikacji i trybu zgłaszania dzieci

1 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Asia,mama Olinki mukolinki
Zgłoszenie dziecka
Październik 20, 2009, 11:39:40
Brak nowych wiadomości

E-wolontariat

115 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Nagroda dla Tosi rok 201...
Grudzień 15, 2013, 08:11:04

Martynka Kruk

Brak nowych wiadomości  Kruk Martyna

Kruk Martyna

Nasza Smerfetka urodziła się 05 sierpnia 2002 r. To bardzo dzielna dziewczynka, u której przed 6 urodzinami zdiagnozowano nowotwór CHŁONIAK NIEZIARNICZNY, chorobę trudną do wykrycia i jeszcze trudniejszą do wyleczenia. Pomimo intensywnego leczenia wyniki Martynki pogarszały się a ilość komórek nowotworowych ciągle rosła. W tej sytuacji nie było możliwości wykonania przeszczepu szpiku kostnego, pomimo, iż dawcą mogła zostać jej mama. Po półrocznej walce z chorobą Martynka została wypisana do domu ze skierowaniem do opieki hospicyjnej. Rodzice Martynki nie pogodzili się z tym, podjęli walkę o życie swojego dziecka. W Internecie umieścili rozpaczliwy apel o pomoc w znalezieniu pomocy dla Martynki. I stał się pierwszy cud: sprawa Martynki nabrała rozgłosu…tysiące ludzi chcących pomóc Smerfetce, ludzi szukających lekarzy, wysyłających apele, wpłacających pieniądze zaczęło działać. Cudownych ludzi, dzięki, którym stał się cud drugi: znaleziono klinikę w Niemczech, która wstępnie wyraziła chęć pomocy Martynce. Koszty ogromne, ale po wpłacie pierwszej raty w wysokości 35tys. euro Martynka może wyjechać. Cud trzeci: udało się szybko zebrać pieniądze na I ratę i wyjazd a wspaniali przyjaciele Martynki zorganizowali transport Martynki do Heidelberg'a, co przy uwzględnieniu stanu Martynki nie było rzeczą prostą. Cud czwarty: Martynka jest w Niemczech w stanie bardzo dobrym, cudownie reaguje na leczenie. Skupia wokół siebie same dobre Anioły. To na blogu Martynki padł pomysł powołania naszej witryny. To dzięki tej dziewczynce tu jesteśmy. Dlatego też Martyna jest naszą patronką.

399 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Nasze pomysły na pr...
Sierpień 05, 2016, 00:26:26

Potrzebują stałej pomocy

Brak nowych wiadomości Aftyka Adam - siatkowczak (retinoblastoma) PODOPIECZNY FUNDACJI

Aftyka Adam - siatkowczak (retinoblastoma) PODOPIECZNY FUNDACJI

Adas urodzil sie 28 lipca 2005 roku. Chlopiec cierpi na nowotwor oka zwany siatkówczakiem lub retinoblastoma. Od urodzenia przebywa pod opieka babci, gdyż ma niewidomych rodzicow. Adas był leczony od 2 tygodnia zycia, początkowo w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie a po usunieciu prawego oka w 2007 roku, kontynuowal terapie w MoorfieldsEyeHospital w Londynie. Od lutego 2013 r. Adam leczy się w USA, w Nowym Jorku. Dziecko odbylo specjalistyczne zabiegi na oku w Memorial Sloan-KetteringCancer Center oraz 3 cykle chemioterapii w New York PresbyterianHospital. W wyniku komplikacji po chemioterapii chlopiec był 2- krotnie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii w MSKCC. Rachunki za leczeniebardzo obciazyly finansowo rodzine Adasia. Srodki zebrane na leczenie Adasia zostaly wyczerpane na chemioterapie i specjalistyczne zabiegi na oku. Na obecnym etapie konieczne sa systematyczne kontrole w MemorialHospital w Nowym Jorku polaczone z kontynuacja leczenia onkologicznego –okulistycznego. Koszt jednej wizyty wynosi około 3 000 dolarow. Rodzina stoi przed koniecznoscia stałego pozyskiwania funduszy na zapewnienie ciaglosci leczenia Adama.

189 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 15, 2017, 10:38:09
Brak nowych wiadomości Boguszewska Emilka - leczenie i rehabilitacja

Boguszewska Emilka - leczenie i rehabilitacja

Emilka urodziła się 5 marca 2010 roku. Dziewczynka choruje na zespól wielu chorób układu neurologicznego: epilepsja niewrażliwa na terapie, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, mikrocefalia, hyperopia, astygmatyzm, inne nieokreślone zaburzenia mózgu... Emilka nie mówi, ma problemy ze wzrokiem i słuchem, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem, nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Potrzebuje systematycznej rehabilitacji oraz pomocy wielu specjalistów.

Moderator: Emilcia

339 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Emilcia
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 15, 2017, 18:26:48
Brak nowych wiadomości Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego PODOPIECZNY FUNDACJI

Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego PODOPIECZNY FUNDACJI

Kubuś przyszedł na świat 06.08.2006 roku jako zdrowe i szczęśliwe dziecko. W sierpniu ubiegłego roku rezonans główki wykazuje- nowotwór mózgu. U Kuby stwierdzono rozległy guz mózgu tzw. glejak nerwu wzrokowego. Ucisk guza spowodował u Kubusia utratę wzroku na lewe oczko i niedowład. Kubuś ma niedowład lewej rączki i nóżki , zaburzenia równowagi a co za tym idzie problemy z chodzeniem, potrzebna jest intensywna rehabilitacja . Rokowania są złe, guz jest nieoperacyjny, a postępująca choroba może spowodować całkowitą utratę wzroku.

Moderator: kubulok1

3999 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez kubulok1
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 25, 2017, 15:18:18
Brak nowych wiadomości  Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja

Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja

Kubuś urodził się 31 lipca 2007 r. Dostał 10 "apgarów", czym uszczęśliwił mamę, tatę, babcię, ciocię Agnieszkę i pewnie jeszcze wiele innych osób. Rok później, pod koniec sierpnia zaczynają się problemy. Tata zauważa, że coś jest nie tak z jednym oczkiem synka. Po badaniach rodzice dowiadują się, że Kubuś ma nowotwór (siatkówczak) obu oczu. Niestety, nie udało się już uratować jednego oczka. W jego miejscu Kubuś ma protezę, która trzeba bardzo często wymieniać. Chłopiec leczony jest w Klinice w Essen. Jego rodzice cały czas walczą by ich synek widział. I żył.

Moderator: Sylwia,mama Kubusia

2588 Wiadomości
10 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylwia,mama Kubusia
Odp: Luźne rozmowy
Dzisiaj o 08:25:51
Brak nowych wiadomości Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa PODOPIECZNY FUNDACJI

Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa PODOPIECZNY FUNDACJI

Oliwierek urodził się 27 stycznia 2007 roku. W 2010 roku stwierdzono u niego neuroblastomę IV stopnia. W 2012 roku Oliwier uzyskał całkowitą remisję choroby. Niestety na chwilę obecną u chłopca stwierdzono wznowę neuroblastomy.

Moderator: mama Oliwiera 24702

476 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Urodzinki Olusia 20...
Styczeń 27, 2017, 14:12:22
Brak nowych wiadomości Guściora Dawid i Szymon - leczenie i rehabilitacja

Guściora Dawid i Szymon - leczenie i rehabilitacja

Chłopcy urodzili się 11.08.2009 roku. Chorują na mózgowe porażenie dziecięce. Wymagają stałej opieki oraz intensywnej i systematycznej rehabilitacji.

Moderatorzy: Ilona, aisgusciora

771 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 24, 2017, 20:50:30
Brak nowych wiadomości Iorio Luca - leczenie i rehabilitacja - PODOPIECZNY FUNDACJI

Iorio Luca - leczenie i rehabilitacja - PODOPIECZNY FUNDACJI

Luca urodził się 22 czerwca z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu. Apgar 1-6-8 - krwawienie do komory lewej - ogólnie stan bardzo ciężki. W wieku 3 miesięcy postawiono diagnozę Zespół Westa. Chłopczyk miał ponad 100 ataków padaczki dziennie. Dostawał ACTH przez ok 3 miesiące po czym ataki ustały. Nadal bierze inne leki przeciwpadaczkowe. Luca nie mówi, nie siedzi i nie je samodzielnie, ma zmienne napięcie mięśniowe - raz jest bardzo spastyczny a raz wiotki. Jest rehabilitowany codziennie prywatnie. Wymagane są także zajęcia z logopedą i neurologopedą. Bardzo ważne są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Luca jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym, wesołym i ciekawym świata chłopcem.

Moderator: Olimpia

2475 Wiadomości
13 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Olimpia
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 12, 2017, 16:56:32
Brak nowych wiadomości Jaszczur Łukasz i Bartosz - leczenie i rehabilitacja

Jaszczur Łukasz i Bartosz - leczenie i rehabilitacja

Są niepełnosprawnymi braćmi. Łukasz [zdjęcie po lewej], urodził się 27 stycznia 1999 r. w Bytomiu, Bartuś [zdjęcie po prawej] 19 grudnia 2003 r. w Zabrzu. Chłopcy nie potrafią chodzić i muszą być pampersowani. Najgorsze jednak jest to, że oboje mają chorobę metaboliczną uwarunkowaną genetycznie, której jeszcze nikomu nie udało się ostatecznie zdiagnozować. Po wielu zabiegach operacyjnych i skomplikowanych badaniach diagnostycznych na oczy, uszy i układ pokarmowy są całkowicie głuchoniewidomi, karmieni dojelitowo przez gastrostomie, którą mają założoną w brzuszku Karmieni bezpośrednio do żołądka strzykawkami. Ich organizm trawi małe ilości jedzenia, dlatego musi być ono bardzo energetyczne żeby nie doprowadzić do niedoboru masy ciała. Miesięczny koszt kuracji wynosi ok. 2000 złotych. Istotną rolę w rehabilitacji odgrywają turnusy, które ze względu na podwójny koszt są bardzo drogie.

Moderatorzy: iwa, Asia,mama Braci

3558 Wiadomości
11 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Asia,mama Braci
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 20, 2017, 09:19:02
Brak nowych wiadomości Kaliński Adam - neuroblastoma

Kaliński Adam - neuroblastoma

Adaś urodzil się 27 stycznia 2010 roku. W sierpniu 2012 roku zdiagnozowano u chłopca złośliwy nowotwór (Neuroblastoma III stopnia). Adaś przeszedł już operację częściowej resekcji guza oraz wiele cykli chemioterapii. Jest w trakcie intensywnego leczenia przeciwnowotworowego, lecz z uwagi na oporność tkanek guza na leki cytostatyczne prawdopodobnie czeka go bardzo kosztowne leczenie za granicą.W tej chwili leczenie zostalo zakończone - Adaś jest zdrowy :) Przez cały czas jednak musi być pod bacznym okiem lekarzy.

Moderator: ciocia Adasia

807 Wiadomości
10 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez ciocia Adasia
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 11, 2017, 22:45:17
Brak nowych wiadomości Karwowski Jas - siatkowczak - retinoblastoma PODOPIECZNY FUNDACJI

Karwowski Jas - siatkowczak - retinoblastoma PODOPIECZNY FUNDACJI

Jaś urodził się 5 czerwca 2013 roku jako zdrowe dziecko, otrzymał 10 pkt w skali Apgar. Od początku był bardzo żywym i uśmiechniętym dzieckiem. Nic nie wskazywało na to że jest tak bardzo chory.. Na pierwszy rzut oka Jaś wydaje się zdrowym, uśmiechniętym i bardzo wesołym dzieckiem. Wszędzie go pełno. Nikt nie spodziewał się że malutki żółty odblask w oku to złośliwy nowotwór który rozwijał się w jego organizmie już od dłuższego czasu i z którym Jaś musi teraz walczyć..o swoje oczko i życie..

221 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 04, 2017, 09:56:00
Brak nowych wiadomości  Myśliwiec Aleksandra - leczenie i rehabilitacja

Myśliwiec Aleksandra - leczenie i rehabilitacja

Ola urodziła się 19 lipca 2005 r. Jest bardzo pogodnym, wesołym i grzecznym dzieckiem. Niestety, nie jest zdrowa. W lutym 2008 roku rodzice dowiedzieli się o jej chorobie. Dziewczynka choruje na bardzo ciężką, genetyczną, przewlekłą chorobę - MUKOWISCYDOZĘ. W chwili obecnej ma cztery razy dziennie inhalacje i drenaże, a gdy zaczyna kaszleć zabiegów ma więcej. Dużo leżała w szpitalach. Na szczęście zajęli się nią dobrzy i pomocni lekarze. Bardzo lubi zabawy z dziećmi, wycieczki rowerowe. Ale aby korzystać z tych atrakcji być zdrowa.

Moderator: Asia,mama Olinki mukolinki

2104 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Asia,mama Olinki mukolinki
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 09, 2017, 21:56:20
Brak nowych wiadomości Ostaszewska Patrycja - leczenie i rehabilitacja

Ostaszewska Patrycja - leczenie i rehabilitacja

Patrycja urodziła się 19 lutego 2006 r. w ciężkiej zamartwicy. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i napięcie mięśniowe czterokończynowe. To bardzo pogodna, wesoła i pełna życia dziewczynka. Bardzo chciałaby, jak inne dzieci, chodzić, mowić, śpiewać. D tego jest jej potrzebna bardzo intensywna, droga rehabilitacja.

Moderator: mama Patrycji

332 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez mita
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 22, 2017, 19:07:58
Brak nowych wiadomości Pięta Szymon - Zespół Downa- PODOPIECZNY FUNDACJI

Pięta Szymon - Zespół Downa- PODOPIECZNY FUNDACJI

Szymon Pięta urodził się27 lutego 2005 roku. Chłopiec choruje na zespół Downa. Potrzebuje stałej rehabilitacji i leczenia.

Moderator: Majka - mama Szymka

17 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 14, 2017, 02:10:10
Brak nowych wiadomości Puchacz Małgorzata - mukowiscydoza - PODOPIECZNA FUNDACJI

Puchacz Małgorzata - mukowiscydoza - PODOPIECZNA FUNDACJI

Małgosia to śliczna i radosna dziewczynka, patrząc na nią trudno uwierzyć, że zmaga się z nieuleczalna choroba jaką jest mukowiscydoza. Do lipca 2015 roku wmawiano rodzicom, że częste choroby układu oddechowego oraz kłopoty z brzuszkiem to taka „uroda ” ich córeczki. Małgosia dopiero uczy się żyć z chorobą. Inhalacje, sterydy, leki osłonowe oraz rehabilitacja to teraz jej codzienność.

Moderator: Beata

71 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Beata
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 15, 2017, 18:13:53
Brak nowych wiadomości Rabenda Julia i Karolina - leczenie i rehabilitacja

Rabenda Julia i Karolina - leczenie i rehabilitacja

Julka i Karolinka urodziły się 04 lutego 2011 r. Ze względu na wcześniactwo oraz ciążę bliźniaczą, były rehabilitowane od 12 tygodnia życia. Niestety, czas mijał a rozwój dziewczynek stal w miejscu. W końcu Wstępnie zdiagnozowano dziewczynki jako chore i zalecono wykonanie badań genetycznych, metabolicznych oraz rezonansu magnetycznego główek. Jednocześnie zalecono zmianę metody i częstotliwości rehabilitacji. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego nasze córeczki są rehabilitowane 3 razy dziennie przez siedem dni w tygodniu. Dziewczynki sa w trakcie diagnozowanie choroby.

Moderator: miras12

596 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 05, 2017, 13:27:39
Brak nowych wiadomości Rychlicka Irminka - leczenie i rehabilitacja

Rychlicka Irminka - leczenie i rehabilitacja

Irminka urodziła się 17 września 2009 r. z wrodzoną wadą zarosniecia odbytu z przetoką do pochwy. Dziewczynka ma także wadę serca pod postacią tetralogii Fallotta z gradientem komorowo-płucnym. Czekają ją operacje kolostomii oraz operacja serduszka. Irminka musi byc również systematycznie rehabilitowana.

Moderator: Anita

1681 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Anita
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 07, 2017, 20:36:30
Brak nowych wiadomości Suliński Filip - Chłoniak Burkitta PODOPIECZNY FUNDACJI

Suliński Filip - Chłoniak Burkitta PODOPIECZNY FUNDACJI

Filip urodzil sie 13 listopada 2007 roku. We wrześniu 2014 roku rozpoznano u niego guza okolicy krętniczo-kątniczej hp. CHŁONIAK BURKITTA. Pierwsze dolegliwości bólowe brzucha pojawiły się u Filipka w styczniu, z tego powodu chlopiec byl hospitalizowani w Oddziale Chirurgicznym w Częstochowie. Zastosowano leczenie zachowawcze, w USG jamy brzusznej, wykonanym dnia 29.01.2014 roku uwidoczniono niejednoznaczny obraz kątnicy. Dolegliwości troszkę ustapiły, chociaż nawracały ale w mniejszym stopniu. Uspokojono rodzicow, że w tym okresie to normalne - że może tak być. Ostry ból wrócił w ostatnie dni wakacji. 2 wrzesnia 2014 roku Filip trafil do szpitala, a 3 wrzesnia dokonano operacji, gdzie wycięto guz i odcinek jelit. Po dwóch tygodniach okazalo sie jaki to guz. Rokowania na każdym wypisie ze szpitala, jakie otrzymali rodzice to : "rokowania poważne".

54 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Urodzinki Filipa Sulińsk...
Październik 21, 2016, 20:31:01

Na zawsze w naszej pamięci...

Brak nowych wiadomości Domagalska Natalia

Domagalska Natalia

Natalka odeszła od nas 10.01.2013 roku pozostawiając w wielkim smutku rodzinę i nas wszystkich....Natalko....do zobaczenia

Moderator: Ciocia Natalki (Ewa)

1523 Wiadomości
12 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Na zawsze w naszych...
Listopad 01, 2016, 04:47:06
Brak nowych wiadomości Efler Szymon

Efler Szymon

Szymonek 03.08.2013 roku przegrał swoją walkę o życie. Do samego końca walczył bardzo dzielnie. Na zawsze już pozostanie w naszych sercach.

Moderator: TATA SZYMCIA

1204 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Na zawsze w naszych...
Listopad 01, 2016, 18:42:59
Brak nowych wiadomości Kuzańska Aleksandra

Kuzańska Aleksandra

16 sierpnia o godzinie 13.30 odeszła od nas Ola... <*><*><*> Patrzysz na nas z góry... gdzie teraz jesteś? Któż to wie... Ale tam, gdzie unoszą cię dziś twoje białe skrzydełka musi być pięknie... Na chmurkach przesyłamy ci naszą miłość, nasze łzy, nasze uśmiechy... W promykach słońca będziemy szukać blasku twych pięknych oczek... <*><*><*>

157 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Wspomnienia o Oleńc...
Listopad 01, 2016, 04:47:51
*

Lamparska Oliwia

13906 Przekierowania
Brak nowych wiadomości Nizioł Dominisia

Nizioł Dominisia

07 sierpnia 2010r. o godzinie 10.25 Dominiczka - Różowa Księżniczka - powiększyła grono Aniołków

Moderator: kaka (Kasia)

982 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Listopad 27, 2016, 06:16:50
Brak nowych wiadomości

Okruszek

198 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Zapal światełko dla...
Listopad 01, 2016, 18:42:13
Brak nowych wiadomości Pokora Zuzanna

Pokora Zuzanna

Zuzia urodziła się 23 marca 2012 r. Od 2 roku życia bardzo dzielnie walczyła z potężnym wrogiem Neuroblastomą IV stopnia. Niestety przegrała swoją walkę w nocy 2 listopada 2014r. pozostawiając po sobie ogromny smutek i żal :( Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach Zuzieńko (*) Do zobaczenia Maleńka...

Moderatorzy: Ilona, Ewa

134 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Zapal światełko dla...
Listopad 01, 2016, 04:48:55
Brak nowych wiadomości Romaniuk Michał

Romaniuk Michał

Misiu, bo tak o Nim mówiliśmy odszedł 28 stycznia 2012 r. Nasz Żołnierzyk przegrał swoją walkę z neuroblastomą... Wielu osobom uświadomił, co w życiu jest ważne, wielu odmienił całe życie... Na zawsze pozostanie w naszych sercach... Dziękujemy, Misiu :*

Moderator: mama Michałka

5593 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez elik608
Odp: Światełko dla Misia
Styczeń 28, 2017, 21:59:41
*

Sławska Ewelina

13227 Przekierowania
Brak nowych wiadomości Szczechowski Kacper

Szczechowski Kacper

Kacperek przyszedł na swiat 25 października 2002 roku. Juz w łonie mamy lekarze stwierdzili, ze jest chory na plodowe wodoglowie jednak urodził się zdrowy z pełną 10 w skali Apgar. Na 4 dobę po porodzie zabrano Kacperka na badania, po których okazało się że urodził się z wrodzonym zapaleniem opon mózgowych mimo że nic na to nie wskazywało. Wodogłowie ponownie zaczęło narastać - w 3 miesiącu życia założono Kacprowi zastawkę komorowo-otrzewnową aby odprowadzała nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego do otrzewnej. Kiedy chłopiec miał 1,5 roczku zdecydowano o zmianie zastawki.Pół roku później walczył o życie, co spowodowane było od zastawkowym ropnym zapaleniem opon. Lekarz postawił diagnozę - dziecko nie przeżyje.. Kacperek przeżył. Jest dzieckiem leżącym, głęboko upośledzonym. nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, nie je sam, nie widzi. Jego zdiagnozowane schorzenia to wodogłowie, holoprosencephalia, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, zanik nerwów wzrokowych, epilepsja... bardzo potrzebuje naszej pomocy.

Moderator: Emilia

493 Wiadomości
12 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Księga kondolencyja
Listopad 01, 2016, 18:42:35
Brak nowych wiadomości Wesołowska Pola

Wesołowska Pola

Poleńka Wesołowska odeszła od nas do Aniołków 10 września 2009r. "Bohater, Poluniu to ktoś, kto się nie poddaje, Bohater to ktoś taki, kto innym otuchy dodaje. Bohater nie grymasi i dzielnie trudy znosi, Bohater swoją wiarą góry potrafi przenosić. Bohater, moja mała, uśmiecha się, gdy boli, Bohater nie narzeka, bohater nie biadoli. Bohater dzielnie znosi największe przeciwności, Bohater moja Polu w tysiącach serc zagościł. Bohater jest dla siebie okrętem, żaglem, sterem... Więc jesteś mała Gwiazdko największym bohaterem..."

Moderator: TOSIA (Ola)

801 Wiadomości
3 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Zapal światełko dla...
Listopad 01, 2016, 18:54:29
Brak nowych wiadomości Wierzewski Michał

Wierzewski Michał

Michałek urodzil się 4 marca 2013 roku. W marcu tego roku trafił do szpitala im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Po 6-cio dniowej diagnostyce stwierdzono, że Michaś walczy z neuroblatomą grupy III. Po pierwszej chemii chłopczyk dostał sepsę. Rodzice myśleli, że to już koniec, ze nie udało się pokonać przeciwnika. Michaś jednak walczy i się nie poddaje. Chce wrócić do domu, do rodzeństwa Kingi - 7 lat i Piotrusia - 5 latek. Rodzina jest w bardzo złek sytuacji materialnej, bo tata musial zrezygnowac z pracy, by opiekowac się dwójką starszego rodzeństwa, którzy chodzą do przedszkola.

89 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Światełko dla Micha...
Listopad 01, 2016, 18:55:18
Brak nowych wiadomości Zalewska Wiktoria

Zalewska Wiktoria

Czasem odchodzą nasze anioły I nagle w miejscu staje czas... A z nimi cząstka nas odchodzi I wielki smutek marszczy twarz Czasem na chwilę gaśnie słońce Duszę wypełnia gęsty mrok Nikną nadzieje i marzenia I w pustce ginie tęskny wzrok Czasem odchodzą dobrzy ludzie Co nam pomogli w życiu wiele I próżno wtedy pytać Boga Czemu odchodzą przyjaciele Lecz oni ciągle przecież żywi Nadal wytrwale są wśród nas Ich dusze przy nas pozostały Tylko ich ciała zabrał czas... [*] dla Wikusi

87 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: [*] dla Wiktorki
Listopad 01, 2016, 04:50:46

Polecamy Waszej uwadze

*

Ludzie Serca

Strona Internetowa Ludzi Serca

15248 Przekierowania

* Ludzie Serca - Centrum informacji

Ostatnie wiadomości

Statystyki forum

Statystyki forum

92250 wiadomości w 1366 wątkach, wysłana przez 148 Użytkowników. Najnowszy użytkownik: Majka - mama Szymka
Ostatnio wysłane: "Odp: Luźne rozmowy" ( Dzisiaj o 08:25:51 )
Zobacz ostatnio wysłane wiadomości

Użytkownicy online

Użytkownicy online

42 Gości, 0 Użytkowników

Nie ma użytkowników na czacie.

Dziś online: 71. Najwięcej online: 320 (Styczeń 23, 2011, 15:55:36 )

Zaloguj się Zapomniałeś hasła?

Zaloguj się