Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

*  Aktualności

Forum Fundacji "Ludzie Serca" -ważne informacje

Brak nowych wiadomości

Wesprzyj naszą działalność

Fundacja "LUDZIE SERCA" powstała z myślą o tych najmłodszych, którzy czekają na pomoc. Jesteśmy fundacją, która swoją działalnością chce wspierać potrzebujących, my nie czerpiemy z tej działalności żadnych finansowych korzyści - wszyscy działamy tutaj jako wolontariusze. Bardzo prosimy o wsparcie abyśmy mogły realizować nasze wspólne cele.

Moderator: TOSIA (Ola)

1 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Konto bankowe fundacji
Listopad 25, 2013, 19:28:51
Brak nowych wiadomości

Kontakt

Jeśli chcecie się z nami skontaktować , to w tym dziale znajdziecie wszystkie potrzebne informacje

Moderator: TOSIA (Ola)

2 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Administratorzy
Maj 16, 2012, 21:07:46
Brak nowych wiadomości

Regulamin forum

Przeczytaj uważnie ponieważ rejestrując się na naszym forum akceptujesz niniejszy regulamin.

5 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Regulamin forum
Listopad 24, 2013, 21:47:25
Brak nowych wiadomości

Zgłoszenie dziecka

Zanim zgłosisz dziecko zapoznaj się z zasadami weryfikacji i trybu zgłaszania dzieci

1 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Asia,mama Olinki mukolinki
Zgłoszenie dziecka
Październik 20, 2009, 11:39:40
Brak nowych wiadomości

E-wolontariat

115 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Nagroda dla Tosi rok 201...
Grudzień 15, 2013, 08:11:04

Między nami użytkownikami

Brak nowych wiadomości

"..bo nie tylko lekarstwa leczą" - akcja charytatywna

Akcje urodzinkowe i nie tylko dla naszych choruszków

Moderatorzy: cali(Dorota), TOSIA (Ola)

93 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Dziekujemy za udzia...
Grudzień 03, 2014, 04:10:05

Martynka Kruk

Brak nowych wiadomości  Kruk Martyna

Kruk Martyna

Nasza Smerfetka urodziła się 05 sierpnia 2002 r. To bardzo dzielna dziewczynka, u której przed 6 urodzinami zdiagnozowano nowotwór CHŁONIAK NIEZIARNICZNY, chorobę trudną do wykrycia i jeszcze trudniejszą do wyleczenia. Pomimo intensywnego leczenia wyniki Martynki pogarszały się a ilość komórek nowotworowych ciągle rosła. W tej sytuacji nie było możliwości wykonania przeszczepu szpiku kostnego, pomimo, iż dawcą mogła zostać jej mama. Po półrocznej walce z chorobą Martynka została wypisana do domu ze skierowaniem do opieki hospicyjnej. Rodzice Martynki nie pogodzili się z tym, podjęli walkę o życie swojego dziecka. W Internecie umieścili rozpaczliwy apel o pomoc w znalezieniu pomocy dla Martynki. I stał się pierwszy cud: sprawa Martynki nabrała rozgłosu…tysiące ludzi chcących pomóc Smerfetce, ludzi szukających lekarzy, wysyłających apele, wpłacających pieniądze zaczęło działać. Cudownych ludzi, dzięki, którym stał się cud drugi: znaleziono klinikę w Niemczech, która wstępnie wyraziła chęć pomocy Martynce. Koszty ogromne, ale po wpłacie pierwszej raty w wysokości 35tys. euro Martynka może wyjechać. Cud trzeci: udało się szybko zebrać pieniądze na I ratę i wyjazd a wspaniali przyjaciele Martynki zorganizowali transport Martynki do Heidelberg'a, co przy uwzględnieniu stanu Martynki nie było rzeczą prostą. Cud czwarty: Martynka jest w Niemczech w stanie bardzo dobrym, cudownie reaguje na leczenie. Skupia wokół siebie same dobre Anioły. To na blogu Martynki padł pomysł powołania naszej witryny. To dzięki tej dziewczynce tu jesteśmy. Dlatego też Martyna jest naszą patronką.

395 Wiadomości
3 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez koliber
Odp: Luźne rozmowy
Kwiecień 29, 2014, 10:48:48

S.O.S.

Brak nowych wiadomości Aftyka Adam - siatkowczak (retinoblastoma)

Aftyka Adam - siatkowczak (retinoblastoma)

Adas urodzil sie 28 lipca 2005 roku. Chlopiec cierpi na nowotwor oka zwany siatkówczakiem lub retinoblastoma. Od urodzenia przebywa pod opieka babci, gdyż ma niewidomych rodzicow. Adas był leczony od 2 tygodnia zycia, początkowo w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie a po usunieciu prawego oka w 2007 roku, kontynuowal terapie w MoorfieldsEyeHospital w Londynie. Od lutego 2013 r. Adam leczy się w USA, w Nowym Jorku. Dziecko odbylo specjalistyczne zabiegi na oku w Memorial Sloan-KetteringCancer Center oraz 3 cykle chemioterapii w New York PresbyterianHospital. W wyniku komplikacji po chemioterapii chlopiec był 2- krotnie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii w MSKCC. Rachunki za leczeniebardzo obciazyly finansowo rodzine Adasia. Srodki zebrane na leczenie Adasia zostaly wyczerpane na chemioterapie i specjalistyczne zabiegi na oku. Na obecnym etapie konieczne sa systematyczne kontrole w MemorialHospital w Nowym Jorku polaczone z kontynuacja leczenia onkologicznego –okulistycznego. Koszt jednej wizyty wynosi około 3 000 dolarow. Rodzina stoi przed koniecznoscia stałego pozyskiwania funduszy na zapewnienie ciaglosci leczenia Adama.

106 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 26, 2015, 04:09:31
Brak nowych wiadomości Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego

Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego

Kubuś przyszedł na świat 06.08.2006 roku jako zdrowe i szczęśliwe dziecko. W sierpniu ubiegłego roku rezonans główki wykazuje- nowotwór mózgu. U Kuby stwierdzono rozległy guz mózgu tzw. glejak nerwu wzrokowego. Ucisk guza spowodował u Kubusia utratę wzroku na lewe oczko i niedowład. Kubuś ma niedowład lewej rączki i nóżki , zaburzenia równowagi a co za tym idzie problemy z chodzeniem, potrzebna jest intensywna rehabilitacja . Rokowania są złe, guz jest nieoperacyjny, a postępująca choroba może spowodować całkowitą utratę wzroku.

Moderator: kubulok1

3553 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez cali(Dorota)
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 28, 2015, 22:45:09
Brak nowych wiadomości Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa

Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa

Oliwierek urodził się 27 stycznia 2007 roku. W 2010 roku stwierdzono u niego neuroblastomę IV stopnia. W 2012 roku Oliwier uzyskał całkowitą remisję choroby. Niestety na chwilę obecną u chłopca stwierdzono wznowę neuroblastomy.

Moderator: mama Oliwiera 24702

329 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez mama Oliwiera 24702
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 27, 2015, 14:35:01
Brak nowych wiadomości Kaliński Adam - neuroblastoma

Kaliński Adam - neuroblastoma

Adaś urodzil się 27 stycznia 2010 roku. W sierpniu 2012 roku zdiagnozowano u chłopca złośliwy nowotwór (Neuroblastoma III stopnia). Adaś przeszedł już operację częściowej resekcji guza oraz wiele cykli chemioterapii. Jest w trakcie intensywnego leczenia przeciwnowotworowego, lecz z uwagi na oporność tkanek guza na leki cytostatyczne prawdopodobnie czeka go bardzo kosztowne leczenie za granicą.W tej chwili leczenie zostalo zakończone - Adaś jest zdrowy :) Przez cały czas jednak musi być pod bacznym okiem lekarzy.

Moderator: ciocia Adasia

653 Wiadomości
10 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 28, 2015, 12:18:25
Brak nowych wiadomości Karwowski Jas - siatkowczak - retinoblastoma

Karwowski Jas - siatkowczak - retinoblastoma

Jaś urodził się 5 czerwca 2013 roku jako zdrowe dziecko, otrzymał 10 pkt w skali Apgar. Od początku był bardzo żywym i uśmiechniętym dzieckiem. Nic nie wskazywało na to że jest tak bardzo chory.. Na pierwszy rzut oka Jaś wydaje się zdrowym, uśmiechniętym i bardzo wesołym dzieckiem. Wszędzie go pełno. Nikt nie spodziewał się że malutki żółty odblask w oku to złośliwy nowotwór który rozwijał się w jego organizmie już od dłuższego czasu i z którym Jaś musi teraz walczyć..o swoje oczko i życie..

123 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 26, 2015, 05:01:20
Brak nowych wiadomości Kubiak Nikola - neuroblastoma IV stopnia

Kubiak Nikola - neuroblastoma IV stopnia

Nikola urodziła się 6 lutego 2008 r. Nikolka od ponad 3 lat walczy z nowotworem złośliwym NEUROBLASTOMA 4 stopnia z przerzutami do szpiku i kości. Przeszła wiele cykli chemioterapii, radioterapię, operację wycięcia guza i autoprzeszczep szpiku. Pomimo agresywnego leczenia nie udało się osiągnąć całkowitej remisji choroby. Nadal utrzymują się zmiany nowotworowe w kościach. Jedyną szansą dla Nikolki jest terapia przeciwciałami atyGD2, która jest wykonywana w klinikach zagranicznych. Koszt terapii wynosi nawet do 150tys.euro.Jest to dla rodziców kwota niewyobrażalna i bez pomocy osób „Wielkiego Serca” niemożliwa do zdobycia

Moderatorzy: iwa, kasiateam

184 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 01, 2015, 18:26:37
Brak nowych wiadomości Młynkowiak Dominik - neuroblastoma IV stopnia

Młynkowiak Dominik - neuroblastoma IV stopnia

Dominik ur. się 23 lipca 2002 roku. Od 4 lat choruje na nowotwór neuroblastoma 4 stopnia. Przeszedł wszystko co mozliwe w onkologi w Polsce, trepanację czaszki, liczne zabiegi chirurgiczne, chemioterapię, autoprzeszczep, raditerapię. W marcu 2012 nastąpiła wznowa w kościach. W grudniu Dominik przeszedł terapię izotopową w Gliwicach i przeszczep szpiku od dawcy z Belgii. Mimo wszystko nie do końca uzyskał remisję i konieczne będzie leczenie poza granicami Polski.

Moderatorzy: cali(Dorota), mama Dominika

190 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Dominik w mediach
Styczeń 29, 2015, 08:57:46
Brak nowych wiadomości Suliński Filip - Chłoniak Burkitta

Suliński Filip - Chłoniak Burkitta

Filip urodzil sie 13 listopada 2007 roku. We wrześniu 2014 roku rozpoznano u niego guza okolicy krętniczo-kątniczej hp. CHŁONIAK BURKITTA. Pierwsze dolegliwości bólowe brzucha pojawiły się u Filipka w styczniu, z tego powodu chlopiec byl hospitalizowani w Oddziale Chirurgicznym w Częstochowie. Zastosowano leczenie zachowawcze, w USG jamy brzusznej, wykonanym dnia 29.01.2014 roku uwidoczniono niejednoznaczny obraz kątnicy. Dolegliwości troszkę ustapiły, chociaż nawracały ale w mniejszym stopniu. Uspokojono rodzicow, że w tym okresie to normalne - że może tak być. Ostry ból wrócił w ostatnie dni wakacji. 2 wrzesnia 2014 roku Filip trafil do szpitala, a 3 wrzesnia dokonano operacji, gdzie wycięto guz i odcinek jelit. Po dwóch tygodniach okazalo sie jaki to guz. Rokowania na każdym wypisie ze szpitala, jakie otrzymali rodzice to : "rokowania poważne".

42 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez magdalena
Odp: Luźne rozmowy
Luty 17, 2015, 23:01:21

Potrzebują stałej pomocy

Brak nowych wiadomości Boguszewska Emilka - leczenie i rehabilitacja

Boguszewska Emilka - leczenie i rehabilitacja

Emilka urodziła się 5 marca 2010 roku. Dziewczynka choruje na zespól wielu chorób układu neurologicznego: epilepsja niewrażliwa na terapie, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, mikrocefalia, hyperopia, astygmatyzm, inne nieokreślone zaburzenia mózgu... Emilka nie mówi, ma problemy ze wzrokiem i słuchem, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem, nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Potrzebuje systematycznej rehabilitacji oraz pomocy wielu specjalistów.

Moderator: Emilcia

273 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Emilcia
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 16, 2015, 11:15:01
Brak nowych wiadomości  Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja

Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja

Kubuś urodził się 31 lipca 2007 r. Dostał 10 "apgarów", czym uszczęśliwił mamę, tatę, babcię, ciocię Agnieszkę i pewnie jeszcze wiele innych osób. Rok później, pod koniec sierpnia zaczynają się problemy. Tata zauważa, że coś jest nie tak z jednym oczkiem synka. Po badaniach rodzice dowiadują się, że Kubuś ma nowotwór (siatkówczak) obu oczu. Niestety, nie udało się już uratować jednego oczka. W jego miejscu Kubuś ma protezę, która trzeba bardzo często wymieniać. Chłopiec leczony jest w Klinice w Essen. Jego rodzice cały czas walczą by ich synek widział. I żył.

Moderator: Sylwia,mama Kubusia

2459 Wiadomości
11 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez cali(Dorota)
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 28, 2015, 16:31:55
Brak nowych wiadomości Gładys Szymon - leczenie i rehabilitacja

Gładys Szymon - leczenie i rehabilitacja

Szymonek urodził się 24 kwietnia 2009 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka piersiowo-lędźwiowego. Wszystkie badania i opinie lekarza wskazywały, że urodzi się zdrowy. Szymonek przyszedł na świat drogami natury, po czym został przewieziony do szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu do oddziału Intensywnej Terapii. Następnego dnia został przeprowadzony zabieg zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. 21.05.2009r. syn został reoperowany z powodu rozejścia się rany pooperacyjnej. Obecnie Szymonek wymaga ciągłych konsultacji neurochirurgicznych (ze względu na wodogłowie), ortopedycznych, urologicznych oraz intensywnej i długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Moderator: andzia81

822 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez andzia81
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 27, 2015, 09:17:34
Brak nowych wiadomości Guściora Dawid i Szymon - leczenie i rehabilitacja

Guściora Dawid i Szymon - leczenie i rehabilitacja

Chłopcy urodzili się 11.08.2009 roku. Chorują na mózgowe porażenie dziecięce. Wymagają stałej opieki oraz intensywnej i systematycznej rehabilitacji.

Moderatorzy: Ilona, aisgusciora

709 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Asia,mama Braci
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 28, 2015, 10:21:08
Brak nowych wiadomości Iorio Luca - leczenie i rehabilitacja

Iorio Luca - leczenie i rehabilitacja

Luca urodził się 22 czerwca z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu. Apgar 1-6-8 - krwawienie do komory lewej - ogólnie stan bardzo ciężki. W wieku 3 miesięcy postawiono diagnozę Zespół Westa. Chłopczyk miał ponad 100 ataków padaczki dziennie. Dostawał ACTH przez ok 3 miesiące po czym ataki ustały. Nadal bierze inne leki przeciwpadaczkowe. Luca nie mówi, nie siedzi i nie je samodzielnie, ma zmienne napięcie mięśniowe - raz jest bardzo spastyczny a raz wiotki. Jest rehabilitowany codziennie prywatnie. Wymagane są także zajęcia z logopedą i neurologopedą. Bardzo ważne są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Luca jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym, wesołym i ciekawym świata chłopcem.

Moderator: Olimpia

2367 Wiadomości
12 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Luty 25, 2015, 20:36:53
Brak nowych wiadomości Jaszczur Łukasz i Bartosz - leczenie i rehabilitacja

Jaszczur Łukasz i Bartosz - leczenie i rehabilitacja

Są niepełnosprawnymi braćmi. Łukasz [zdjęcie po lewej], urodził się 27 stycznia 1999 r. w Bytomiu, Bartuś [zdjęcie po prawej] 19 grudnia 2003 r. w Zabrzu. Chłopcy nie potrafią chodzić i muszą być pampersowani. Najgorsze jednak jest to, że oboje mają chorobę metaboliczną uwarunkowaną genetycznie, której jeszcze nikomu nie udało się ostatecznie zdiagnozować. Po wielu zabiegach operacyjnych i skomplikowanych badaniach diagnostycznych na oczy, uszy i układ pokarmowy są całkowicie głuchoniewidomi, karmieni dojelitowo przez gastrostomie, którą mają założoną w brzuszku Karmieni bezpośrednio do żołądka strzykawkami. Ich organizm trawi małe ilości jedzenia, dlatego musi być ono bardzo energetyczne żeby nie doprowadzić do niedoboru masy ciała. Miesięczny koszt kuracji wynosi ok. 2000 złotych. Istotną rolę w rehabilitacji odgrywają turnusy, które ze względu na podwójny koszt są bardzo drogie.

Moderatorzy: iwa, Asia,mama Braci

3342 Wiadomości
11 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez koliber
Odp: Luźne rozmowy
Luty 26, 2015, 17:47:56
Brak nowych wiadomości  Myśliwiec Aleksandra - leczenie i rehabilitacja

Myśliwiec Aleksandra - leczenie i rehabilitacja

Ola urodziła się 19 lipca 2005 r. Jest bardzo pogodnym, wesołym i grzecznym dzieckiem. Niestety, nie jest zdrowa. W lutym 2008 roku rodzice dowiedzieli się o jej chorobie. Dziewczynka choruje na bardzo ciężką, genetyczną, przewlekłą chorobę - MUKOWISCYDOZĘ. W chwili obecnej ma cztery razy dziennie inhalacje i drenaże, a gdy zaczyna kaszleć zabiegów ma więcej. Dużo leżała w szpitalach. Na szczęście zajęli się nią dobrzy i pomocni lekarze. Bardzo lubi zabawy z dziećmi, wycieczki rowerowe. Ale aby korzystać z tych atrakcji być zdrowa.

Moderator: Asia,mama Olinki mukolinki

2041 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 25, 2015, 02:58:47
Brak nowych wiadomości Ostaszewska Patrycja - leczenie i rehabilitacja

Ostaszewska Patrycja - leczenie i rehabilitacja

Patrycja urodziła się 19 lutego 2006 r. w ciężkiej zamartwicy. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i napięcie mięśniowe czterokończynowe. To bardzo pogodna, wesoła i pełna życia dziewczynka. Bardzo chciałaby, jak inne dzieci, chodzić, mowić, śpiewać. D tego jest jej potrzebna bardzo intensywna, droga rehabilitacja.

Moderator: mama Patrycji

303 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez mama Patrycji
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 27, 2015, 21:42:42
Brak nowych wiadomości Rabenda Julia i Karolina - leczenie i rehabilitacja

Rabenda Julia i Karolina - leczenie i rehabilitacja

Julka i Karolinka urodziły się 04 lutego 2011 r. Ze względu na wcześniactwo oraz ciążę bliźniaczą, były rehabilitowane od 12 tygodnia życia. Niestety, czas mijał a rozwój dziewczynek stal w miejscu. W końcu Wstępnie zdiagnozowano dziewczynki jako chore i zalecono wykonanie badań genetycznych, metabolicznych oraz rezonansu magnetycznego główek. Jednocześnie zalecono zmianę metody i częstotliwości rehabilitacji. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego nasze córeczki są rehabilitowane 3 razy dziennie przez siedem dni w tygodniu. Dziewczynki sa w trakcie diagnozowanie choroby.

Moderator: miras12

505 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez miras12
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 08, 2015, 01:45:53
Brak nowych wiadomości Rychlicka Irminka - leczenie i rehabilitacja

Rychlicka Irminka - leczenie i rehabilitacja

Irminka urodziła się 17 września 2009 r. z wrodzoną wadą zarosniecia odbytu z przetoką do pochwy. Dziewczynka ma także wadę serca pod postacią tetralogii Fallotta z gradientem komorowo-płucnym. Czekają ją operacje kolostomii oraz operacja serduszka. Irminka musi byc również systematycznie rehabilitowana.

Moderator: Anita

1147 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Anita
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 25, 2015, 09:40:40
Brak nowych wiadomości Szczechowski Kacper - leczenie i rehabilitacja

Szczechowski Kacper - leczenie i rehabilitacja

Kacperek przyszedł na swiat 25 października 2002 roku. Juz w łonie mamy lekarze stwierdzili, ze jest chory na plodowe wodoglowie jednak urodził się zdrowy z pełną 10 w skali Apgar. Na 4 dobę po porodzie zabrano Kacperka na badania, po których okazało się że urodził się z wrodzonym zapaleniem opon mózgowych mimo że nic na to nie wskazywało. Wodogłowie ponownie zaczęło narastać - w 3 miesiącu życia założono Kacprowi zastawkę komorowo-otrzewnową aby odprowadzała nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego do otrzewnej. Kiedy chłopiec miał 1,5 roczku zdecydowano o zmianie zastawki.Pół roku później walczył o życie, co spowodowane było od zastawkowym ropnym zapaleniem opon. Lekarz postawił diagnozę - dziecko nie przeżyje.. Kacperek przeżył. Jest dzieckiem leżącym, głęboko upośledzonym. nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, nie je sam, nie widzi. Jego zdiagnozowane schorzenia to wodogłowie, holoprosencephalia, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, zanik nerwów wzrokowych, epilepsja... bardzo potrzebuje naszej pomocy.

Moderator: Emilia

436 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Marzec 25, 2015, 08:50:04

Na zawsze w naszej pamięci...

Brak nowych wiadomości Domagalska Natalia

Domagalska Natalia

Natalka odeszła od nas 10.01.2013 roku pozostawiając w wielkim smutku rodzinę i nas wszystkich....Natalko....do zobaczenia

Moderator: Ciocia Natalki (Ewa)

1520 Wiadomości
12 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Na zawsze w naszych...
Styczeń 10, 2015, 21:41:29
Brak nowych wiadomości Efler Szymon

Efler Szymon

Szymonek 03.08.2013 roku przegrał swoją walkę o życie. Do samego końca walczył bardzo dzielnie. Na zawsze już pozostanie w naszych sercach.

Moderator: TATA SZYMCIA

1200 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Na zawsze w naszych...
Grudzień 14, 2014, 13:58:16
Brak nowych wiadomości Kuzańska Aleksandra

Kuzańska Aleksandra

16 sierpnia o godzinie 13.30 odeszła od nas Ola... <*><*><*> Patrzysz na nas z góry... gdzie teraz jesteś? Któż to wie... Ale tam, gdzie unoszą cię dziś twoje białe skrzydełka musi być pięknie... Na chmurkach przesyłamy ci naszą miłość, nasze łzy, nasze uśmiechy... W promykach słońca będziemy szukać blasku twych pięknych oczek... <*><*><*>

156 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Wspomnienia o Oleńc...
Grudzień 14, 2014, 13:57:54
*

Lamparska Oliwia

8854 Przekierowania
Brak nowych wiadomości Nizioł Dominisia

Nizioł Dominisia

07 sierpnia 2010r. o godzinie 10.25 Dominiczka - Różowa Księżniczka - powiększyła grono Aniołków

Moderator: kaka (Kasia)

961 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Luty 09, 2015, 21:01:58
Brak nowych wiadomości

Okruszek

196 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Zapal światełko dla...
Grudzień 08, 2013, 20:29:51
Brak nowych wiadomości Pokora Zuzanna

Pokora Zuzanna

Zuzia urodziła się 23 marca 2012 r. Od 2 roku życia bardzo dzielnie walczyła z potężnym wrogiem Neuroblastomą IV stopnia. Niestety przegrała swoją walkę w nocy 2 listopada 2014r. pozostawiając po sobie ogromny smutek i żal :( Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach Zuzieńko (*) Do zobaczenia Maleńka...

Moderatorzy: Ilona, Ewa

133 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Zapal światełko dla...
Marzec 02, 2015, 15:51:26
Brak nowych wiadomości Romaniuk Michał

Romaniuk Michał

Misiu, bo tak o Nim mówiliśmy odszedł 28 stycznia 2012 r. Nasz Żołnierzyk przegrał swoją walkę z neuroblastomą... Wielu osobom uświadomił, co w życiu jest ważne, wielu odmienił całe życie... Na zawsze pozostanie w naszych sercach... Dziękujemy, Misiu :*

Moderatorzy: cali(Dorota), mama Michałka

5548 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez mama Michałka
Odp: Światełko dla Misia
Marzec 28, 2015, 03:44:03
*

Sławska Ewelina

8181 Przekierowania
Brak nowych wiadomości Wierzewski Michał

Wierzewski Michał

Michałek urodzil się 4 marca 2013 roku. W marcu tego roku trafił do szpitala im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Po 6-cio dniowej diagnostyce stwierdzono, że Michaś walczy z neuroblatomą grupy III. Po pierwszej chemii chłopczyk dostał sepsę. Rodzice myśleli, że to już koniec, ze nie udało się pokonać przeciwnika. Michaś jednak walczy i się nie poddaje. Chce wrócić do domu, do rodzeństwa Kingi - 7 lat i Piotrusia - 5 latek. Rodzina jest w bardzo złek sytuacji materialnej, bo tata musial zrezygnowac z pracy, by opiekowac się dwójką starszego rodzeństwa, którzy chodzą do przedszkola.

87 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Światełko dla Micha...
Grudzień 14, 2014, 13:56:14
Brak nowych wiadomości Zalewska Wiktoria

Zalewska Wiktoria

Czasem odchodzą nasze anioły I nagle w miejscu staje czas... A z nimi cząstka nas odchodzi I wielki smutek marszczy twarz Czasem na chwilę gaśnie słońce Duszę wypełnia gęsty mrok Nikną nadzieje i marzenia I w pustce ginie tęskny wzrok Czasem odchodzą dobrzy ludzie Co nam pomogli w życiu wiele I próżno wtedy pytać Boga Czemu odchodzą przyjaciele Lecz oni ciągle przecież żywi Nadal wytrwale są wśród nas Ich dusze przy nas pozostały Tylko ich ciała zabrał czas... [*] dla Wikusi

86 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: [*] dla Wiktorki
Grudzień 14, 2014, 13:55:26
Brak nowych wiadomości Wesołowska Pola

Wesołowska Pola

Poleńka Wesołowska odeszła od nas do Aniołków 10 września 2009r. "Bohater, Poluniu to ktoś, kto się nie poddaje, Bohater to ktoś taki, kto innym otuchy dodaje. Bohater nie grymasi i dzielnie trudy znosi, Bohater swoją wiarą góry potrafi przenosić. Bohater, moja mała, uśmiecha się, gdy boli, Bohater nie narzeka, bohater nie biadoli. Bohater dzielnie znosi największe przeciwności, Bohater moja Polu w tysiącach serc zagościł. Bohater jest dla siebie okrętem, żaglem, sterem... Więc jesteś mała Gwiazdko największym bohaterem..."

Moderator: TOSIA (Ola)

798 Wiadomości
3 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona
Odp: Zapal światełko dla...
Grudzień 14, 2014, 13:54:59

Zaprzyjaźnione dzieci

*

Chojnecki Jakub

2749 Przekierowania
*

Ciuruś Miłosz

1130 Przekierowania
*

Fabiszak Igor

2327 Przekierowania
*

Jaworska Marcelina

8289 Przekierowania
*

Kabat Nikola

9761 Przekierowania
*

Karpińska Martynka

7782 Przekierowania
*

Kossowski Franio

472 Przekierowania
*

Krupa Kasia

9 Przekierowania
*

Lasak Mateusz

8514 Przekierowania
*

Lewandowski Szymon

5 Przekierowania
*

Łuczak Igor

7854 Przekierowania
*

Nowak Zosia

10746 Przekierowania
*

Przybek Oliwier

1800 Przekierowania
*

Stosik Natalka

8054 Przekierowania
*

Twardowski Filip

2596 Przekierowania
*

Witczak Natanael

2631 Przekierowania

Ważne informacje

Brak nowych wiadomości

Ośrodki rehabilitacyjne

W tym miejscu znajdziesz namiary na ośrodki oraz opienie rodziców

10 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez irena mama karolci
Odp: Turnusy rehabilitac...
Czerwiec 07, 2012, 19:02:15
Brak nowych wiadomości

Akcje ogólnopolskie

144 Wiadomości
12 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez mamaFrania
Odp: Konkurs na Blog Rok...
Styczeń 24, 2013, 23:16:54
Brak nowych wiadomości

Radzimy sobie - porady

W tym dziale zamieszamy wazne informacje, podpowiadamy, pomagamy Rehabilitacja, zasiłki, pomoc społeczna i inne

65 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Metoda dr Burzyńkiego
Lipiec 01, 2014, 21:10:38
Brak nowych wiadomości

Ogłoszenia: oddam - przyjmę

312 Wiadomości
3 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez ATENKA
Odp: Ogłoszenia
Styczeń 19, 2015, 18:56:22

Polecamy Waszej uwadze

*

Ludzie Serca

Strona Internetowa Ludzi Serca

10113 Przekierowania

Choroby, z którymi się zmagamy

Brak nowych wiadomości

Problemy z zachowaniem dzieci

Może to i nie choroba, ale każdy rodzic wie, że wychowanie to ciężka praca. Czasem nie radzimy sobie, a czasem wręcz wszystko idzie łatwo. Dzieci to nieodkryta "planeta" wrażeń. Jeśli jest coś, co was martwi, jeśli dziecko jest agresywne, nie chce jeść, piszcie. Wymiana rodzicielskich doświadczeń to "encyklopedia życia".

61 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez serceFilipka
Odp: nocne "spacerki" ma...
Grudzień 01, 2010, 18:39:19
Brak nowych wiadomości

Choroby genetyczne

Choroby genetyczne (gr. genetes = rodzic, zrodzony) � grupa chorób wywołana mutacjami w obrębie genu lub genów, mających znaczenie dla prawidłowej budowy i czynności organizmu. Ze względu na rodzaje mutacji wyróżnia się choroby genetyczne niedziedziczące się, które powstają wskutek mutacji DNA tylko w komórkach somatycznych, oraz choroby genetyczne dziedziczące się, wywołane mutacjami istniejącymi we wszystkich komórkach ciała, również w komórkach prapłciowych, odpowiedzialnych za wytwarzanie komórek jajowych i plemników. Od rozległości zmian w materiale genetycznym zależy, czy ma się do czynienia z chorobami spowodowanymi przez aberracje chromosomowe, czy z chorobami, których przyczyną są mutacje punktowe. * 1 Aberracje chromosomowe 1.1 Zespół Downa 1.2 Zespół Pataua 1.3 Zespół Edwardsa * 2 Zaburzenia w liczbie chromosomów płci 2.1 Zespół Turnera 2.2 Zespół Klinefeltera 2.3 Nadkobieta * 3 Delecje 3.1 Zespół kociego krzyku 3.2 Zespół Wolfa-Hirschhorna 3.3 Zespół Angelmana oraz Pradera�Williego 3.4 Zespół Di George'a * 4 Mutacje punktowe 4.1 Mukowiscydoza 4.2 Hemofilia 4.3 Dystrofia mięśniowa 4.4 Anemia sierpowata 4.5 Zespół Retta 4.6 Alkaptonuria * 5 Mutacje dynamiczne (kodonowe) 5.1 Zespół łamliwego chromosomu X www.wikipedia.pl

17 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Kinga
Odp: Mukowiscydoza
Luty 08, 2013, 22:23:37
Brak nowych wiadomości

Choroby nowotworowe

Nowotwór (łac. neoplasma, skrót npl – z greckiego neoplasia) – grupa chorób, w których komórki organizmu dzielą się w sposób niekontrolowany przez organizm, a nowo powstałe komórki nowotworowe nie różnicują się w typowe komórki tkanki. Utrata kontroli nad podziałami jest związana z mutacjami genów kodujących białka uczestniczące w cyklu komórkowym: protoonkogenami i antyonkogenami. Mutacje te powodują, że komórka wcale lub niewłaściwie reaguje na sygnały z organizmu. Powstanie nowotworu złośliwego wymaga kilku mutacji, stąd długi, ale najczęściej bezobjawowy okres rozwoju choroby. U osób z rodzinną skłonnością do nowotworów część tych mutacji jest dziedziczona.

88 Wiadomości
24 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Siatkówczak - Retin...
Październik 05, 2014, 13:54:40
Brak nowych wiadomości

Choroby neurologiczne

Choroby neurologiczne to wszystkie schorzenia związane z nieprawidłowym organicznym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego. Diagnostyką i leczeniem takich chorób zajmują się lekarze neurolodzy. Do chorób neurologicznych należą m.in.: * padaczka * stwardnienie zanikowe boczne * choroba i zespół Parkinsona (zespół parkinsonowski) * choroba Alzheimera * choroba Huntingtona * choroba Creutzfeldta-Jakoba * zespół Guillaina-Barrégo * stwardnienie rozsiane * migrena * klasterowy ból głowy * udar mózgu * zapalenie opon mózgowych * encefalopatia wątrobowa * wodogłowie www.wikipedia.pl

50 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Padaczka (inaczej e...
Marzec 13, 2013, 21:31:58
Brak nowych wiadomości

Choroby psychologiczne

Zaburzenia psychiczne to utrudnienia funkcjonowania społecznego lub psychicznego jednostki, noszące znamiona cierpnienia, zlokalizowane wokół objawu osiowego. Zaburzenia psychiczne to psychozy (np. schizofrenia), zaburzenia afektywne (np.depresja), psychiczne zaburzenia organiczne (np. padaczka), zaburzenia osobowości (np. psychopatia), uzależnienia (np. alkoholizm), zaburzenia nerwicowe (np. fobie), choroby psychosomatyczne (np. alergia), zaburzenia odżywania (np. bulimia), deficyty intelektualne, zaburzenia preferencji seksualnych (np. fetyszyzm), dysfunkcje seksualne (np. wytrysk przedwszeczny), zaburzenia rozwoju psychicznego, zaburzenia zachowania i emocji oraz funkcjonowania społecznego rozpoczynające się zwykle w dziecinstwie lub w wieku młodzieńczym (np. ADHD) www.wikipedia.pl

104 Wiadomości
22 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez lukaasz7
Odp: Kontakt przez PW.
Grudzień 29, 2009, 00:29:38
Brak nowych wiadomości

Choroby układu krążenia

12 Wiadomości
10 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez ewa25
Odp: Wady Serca
Styczeń 23, 2012, 11:33:15
Brak nowych wiadomości

Rzadkie choroby

Moderator: monisiasl

14 Wiadomości
11 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Choroby rzadkie
Luty 29, 2012, 19:08:12
Brak nowych wiadomości

Zaburzenia rozwoju

2 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez monisiasl
Zaburzenia i wady rozwoj...
Czerwiec 16, 2009, 16:03:33
Brak nowych wiadomości

Zespoły chorobowe

0 Wiadomości
0 Wątków
Brak nowych wiadomości

Tematy różne

178 Wiadomości
3 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Kinga
Odp: Szczepienia
Marzec 20, 2014, 23:40:51

Fundacje, stowarzyszenia

Brak nowych wiadomości

Fundacje

Moderator: cali(Dorota)

76 Wiadomości
14 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Fundacja "LUDZIE SERCA"
Październik 24, 2013, 21:53:41
Brak nowych wiadomości

Spis fundacji

Moderator: cali(Dorota)

117 Wiadomości
111 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez cali(Dorota)
FUNDACJA "POMAGAMY Z UŚM...
Listopad 29, 2011, 20:33:10
Brak nowych wiadomości

Stowarzyszenia

Moderator: TOSIA (Ola)

34 Wiadomości
32 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Stowarzyszenie "Pod...
Lipiec 20, 2012, 21:27:42

* Ludzie Serca - Centrum informacji

Ostatnie wiadomości

Ostatnie wiadomości

Odp: Luźne rozmowy wysłana przez cali(Dorota) (Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego)
Marzec 28, 2015, 22:45:09
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez kubulok1 (Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego)
Marzec 28, 2015, 21:47:12
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez cali(Dorota) ( Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja)
Marzec 28, 2015, 16:31:55
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez iwa (Kaliński Adam - neuroblastoma)
Marzec 28, 2015, 12:18:25
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez Asia,mama Braci (Guściora Dawid i Szymon - leczenie i rehabilitacja)
Marzec 28, 2015, 10:21:08
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez Sylwia,mama Kubusia ( Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja)
Marzec 28, 2015, 08:33:33
Odp: Światełko dla Misia wysłana przez mama Michałka (Romaniuk Michał )
Marzec 28, 2015, 03:44:03
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez mama Patrycji (Ostaszewska Patrycja - leczenie i rehabilitacja)
Marzec 27, 2015, 21:42:42
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez ciocia Adasia (Kaliński Adam - neuroblastoma)
Marzec 27, 2015, 19:00:38
Odp: Luźne rozmowy wysłana przez mama Oliwiera 24702 (Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa)
Marzec 27, 2015, 14:35:01

Statystyki forum

Statystyki forum

87322 wiadomości w 1296 wątkach, wysłana przez 134 Użytkowników. Najnowszy użytkownik: AniaZ.Gora
Ostatnio wysłane: "Odp: Luźne rozmowy" ( Marzec 28, 2015, 22:45:09 )
Zobacz ostatnio wysłane wiadomości

Użytkownicy online

Użytkownicy online

14 Gości, 0 Użytkowników

Nie ma użytkowników na czacie.

Dziś online: 18. Najwięcej online: 320 (Styczeń 23, 2011, 15:55:36 )

Zaloguj się Zapomniałeś hasła?

Zaloguj się