Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Forum Fundacji "Ludzie Serca" -ważne informacje

Brak nowych wiadomości

Wesprzyj naszą działalność

Fundacja "LUDZIE SERCA" powstała z myślą o tych najmłodszych, którzy czekają na pomoc. Jesteśmy fundacją, która swoją działalnością chce wspierać potrzebujących, my nie czerpiemy z tej działalności żadnych finansowych korzyści - wszyscy działamy tutaj jako wolontariusze. Bardzo prosimy o wsparcie abyśmy mogły realizować nasze wspólne cele.

Moderator: TOSIA (Ola)

1 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Konto bankowe fundacji
Listopad 25, 2013, 19:28:51
Brak nowych wiadomości

Kontakt

Jeśli chcecie się z nami skontaktować , to w tym dziale znajdziecie wszystkie potrzebne informacje

Moderator: TOSIA (Ola)

2 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Administratorzy
Maj 16, 2012, 21:07:46
Brak nowych wiadomości

Regulamin forum

Przeczytaj uważnie ponieważ rejestrując się na naszym forum akceptujesz niniejszy regulamin.

5 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Regulamin forum
Listopad 24, 2013, 21:47:25
Brak nowych wiadomości

Zgłoszenie dziecka

Zanim zgłosisz dziecko zapoznaj się z zasadami weryfikacji i trybu zgłaszania dzieci

1 Wiadomości
1 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Asia,mama Olinki mukolinki
Zgłoszenie dziecka
Październik 20, 2009, 11:39:40
Brak nowych wiadomości

E-wolontariat

115 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Nagroda dla Tosi rok 201...
Grudzień 15, 2013, 08:11:04

Martynka Kruk

Brak nowych wiadomości  Kruk Martyna

Kruk Martyna

Nasza Smerfetka urodziła się 05 sierpnia 2002 r. To bardzo dzielna dziewczynka, u której przed 6 urodzinami zdiagnozowano nowotwór CHŁONIAK NIEZIARNICZNY, chorobę trudną do wykrycia i jeszcze trudniejszą do wyleczenia. Pomimo intensywnego leczenia wyniki Martynki pogarszały się a ilość komórek nowotworowych ciągle rosła. W tej sytuacji nie było możliwości wykonania przeszczepu szpiku kostnego, pomimo, iż dawcą mogła zostać jej mama. Po półrocznej walce z chorobą Martynka została wypisana do domu ze skierowaniem do opieki hospicyjnej. Rodzice Martynki nie pogodzili się z tym, podjęli walkę o życie swojego dziecka. W Internecie umieścili rozpaczliwy apel o pomoc w znalezieniu pomocy dla Martynki. I stał się pierwszy cud: sprawa Martynki nabrała rozgłosu…tysiące ludzi chcących pomóc Smerfetce, ludzi szukających lekarzy, wysyłających apele, wpłacających pieniądze zaczęło działać. Cudownych ludzi, dzięki, którym stał się cud drugi: znaleziono klinikę w Niemczech, która wstępnie wyraziła chęć pomocy Martynce. Koszty ogromne, ale po wpłacie pierwszej raty w wysokości 35tys. euro Martynka może wyjechać. Cud trzeci: udało się szybko zebrać pieniądze na I ratę i wyjazd a wspaniali przyjaciele Martynki zorganizowali transport Martynki do Heidelberg'a, co przy uwzględnieniu stanu Martynki nie było rzeczą prostą. Cud czwarty: Martynka jest w Niemczech w stanie bardzo dobrym, cudownie reaguje na leczenie. Skupia wokół siebie same dobre Anioły. To na blogu Martynki padł pomysł powołania naszej witryny. To dzięki tej dziewczynce tu jesteśmy. Dlatego też Martyna jest naszą patronką.

403 Wiadomości
4 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 04, 2017, 19:43:11

Potrzebują stałej pomocy

Brak nowych wiadomości Aftyka Adam - siatkowczak (retinoblastoma) PODOPIECZNY FUNDACJI

Aftyka Adam - siatkowczak (retinoblastoma) PODOPIECZNY FUNDACJI

Adas urodzil sie 28 lipca 2005 roku. Chlopiec cierpi na nowotwor oka zwany siatkówczakiem lub retinoblastoma. Od urodzenia przebywa pod opieka babci, gdyż ma niewidomych rodzicow. Adas był leczony od 2 tygodnia zycia, początkowo w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie a po usunieciu prawego oka w 2007 roku, kontynuowal terapie w MoorfieldsEyeHospital w Londynie. Od lutego 2013 r. Adam leczy się w USA, w Nowym Jorku. Dziecko odbylo specjalistyczne zabiegi na oku w Memorial Sloan-KetteringCancer Center oraz 3 cykle chemioterapii w New York PresbyterianHospital. W wyniku komplikacji po chemioterapii chlopiec był 2- krotnie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii w MSKCC. Rachunki za leczeniebardzo obciazyly finansowo rodzine Adasia. Srodki zebrane na leczenie Adasia zostaly wyczerpane na chemioterapie i specjalistyczne zabiegi na oku. Na obecnym etapie konieczne sa systematyczne kontrole w MemorialHospital w Nowym Jorku polaczone z kontynuacja leczenia onkologicznego –okulistycznego. Koszt jednej wizyty wynosi około 3 000 dolarow. Rodzina stoi przed koniecznoscia stałego pozyskiwania funduszy na zapewnienie ciaglosci leczenia Adama.

203 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 17, 2018, 13:17:23
Brak nowych wiadomości Boguszewska Emilka - leczenie i rehabilitacja

Boguszewska Emilka - leczenie i rehabilitacja

Emilka urodziła się 5 marca 2010 roku. Dziewczynka choruje na zespól wielu chorób układu neurologicznego: epilepsja niewrażliwa na terapie, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, mikrocefalia, hyperopia, astygmatyzm, inne nieokreślone zaburzenia mózgu... Emilka nie mówi, ma problemy ze wzrokiem i słuchem, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem, nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Potrzebuje systematycznej rehabilitacji oraz pomocy wielu specjalistów.

Moderator: Emilcia

342 Wiadomości
6 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 04, 2017, 19:44:02
Brak nowych wiadomości Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego PODOPIECZNY FUNDACJI

Chrabański Kuba - glejak nerwu wzrokowego PODOPIECZNY FUNDACJI

Kubuś przyszedł na świat 06.08.2006 roku jako zdrowe i szczęśliwe dziecko. W sierpniu ubiegłego roku rezonans główki wykazuje- nowotwór mózgu. U Kuby stwierdzono rozległy guz mózgu tzw. glejak nerwu wzrokowego. Ucisk guza spowodował u Kubusia utratę wzroku na lewe oczko i niedowład. Kubuś ma niedowład lewej rączki i nóżki , zaburzenia równowagi a co za tym idzie problemy z chodzeniem, potrzebna jest intensywna rehabilitacja . Rokowania są złe, guz jest nieoperacyjny, a postępująca choroba może spowodować całkowitą utratę wzroku.

Moderator: kubulok1

4048 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 15, 2018, 09:46:55
Brak nowych wiadomości Czubak Tamara- podejrzenie zespołu Marfana PODOPIECZNA FUNDACJI

Czubak Tamara- podejrzenie zespołu Marfana PODOPIECZNA FUNDACJI

Tamarka urodziła się 12 lutego 2015 roku. Od tego czasu jest ciągle diagnozowana pod kątem zespołu Marfana - choroby genetycznej tkanki łącznej.

Moderatorzy: koliber, Sivi

17 Wiadomości
2 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Pomoc finansowa
Styczeń 08, 2018, 21:56:54
Brak nowych wiadomości  Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja

Długosz Kuba - leczenie i rehabilitacja

Kubuś urodził się 31 lipca 2007 r. Dostał 10 "apgarów", czym uszczęśliwił mamę, tatę, babcię, ciocię Agnieszkę i pewnie jeszcze wiele innych osób. Rok później, pod koniec sierpnia zaczynają się problemy. Tata zauważa, że coś jest nie tak z jednym oczkiem synka. Po badaniach rodzice dowiadują się, że Kubuś ma nowotwór (siatkówczak) obu oczu. Niestety, nie udało się już uratować jednego oczka. W jego miejscu Kubuś ma protezę, która trzeba bardzo często wymieniać. Chłopiec leczony jest w Klinice w Essen. Jego rodzice cały czas walczą by ich synek widział. I żył.

Moderator: Sylwia,mama Kubusia

2615 Wiadomości
10 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 06, 2017, 19:58:17
Brak nowych wiadomości Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa PODOPIECZNY FUNDACJI

Frydryszak Oliwier - neuroblastoma IV stopnia - wznowa PODOPIECZNY FUNDACJI

Oliwierek urodził się 27 stycznia 2007 roku. W 2010 roku stwierdzono u niego neuroblastomę IV stopnia. W 2012 roku Oliwier uzyskał całkowitą remisję choroby. Niestety na chwilę obecną u chłopca stwierdzono wznowę neuroblastomy.

Moderator: mama Oliwiera 24702

485 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 08, 2018, 21:58:58
Brak nowych wiadomości Iorio Luca - leczenie i rehabilitacja - PODOPIECZNY FUNDACJI

Iorio Luca - leczenie i rehabilitacja - PODOPIECZNY FUNDACJI

Luca urodził się 22 czerwca z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu. Apgar 1-6-8 - krwawienie do komory lewej - ogólnie stan bardzo ciężki. W wieku 3 miesięcy postawiono diagnozę Zespół Westa. Chłopczyk miał ponad 100 ataków padaczki dziennie. Dostawał ACTH przez ok 3 miesiące po czym ataki ustały. Nadal bierze inne leki przeciwpadaczkowe. Luca nie mówi, nie siedzi i nie je samodzielnie, ma zmienne napięcie mięśniowe - raz jest bardzo spastyczny a raz wiotki. Jest rehabilitowany codziennie prywatnie. Wymagane są także zajęcia z logopedą i neurologopedą. Bardzo ważne są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Luca jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym, wesołym i ciekawym świata chłopcem.

Moderator: Olimpia

2410 Wiadomości
11 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 06, 2017, 12:48:52
Brak nowych wiadomości Jaszczur Łukasz i Bartosz - leczenie i rehabilitacja

Jaszczur Łukasz i Bartosz - leczenie i rehabilitacja

Są niepełnosprawnymi braćmi. Łukasz [zdjęcie po lewej], urodził się 27 stycznia 1999 r. w Bytomiu, Bartuś [zdjęcie po prawej] 19 grudnia 2003 r. w Zabrzu. Chłopcy nie potrafią chodzić i muszą być pampersowani. Najgorsze jednak jest to, że oboje mają chorobę metaboliczną uwarunkowaną genetycznie, której jeszcze nikomu nie udało się ostatecznie zdiagnozować. Po wielu zabiegach operacyjnych i skomplikowanych badaniach diagnostycznych na oczy, uszy i układ pokarmowy są całkowicie głuchoniewidomi, karmieni dojelitowo przez gastrostomie, którą mają założoną w brzuszku Karmieni bezpośrednio do żołądka strzykawkami. Ich organizm trawi małe ilości jedzenia, dlatego musi być ono bardzo energetyczne żeby nie doprowadzić do niedoboru masy ciała. Miesięczny koszt kuracji wynosi ok. 2000 złotych. Istotną rolę w rehabilitacji odgrywają turnusy, które ze względu na podwójny koszt są bardzo drogie.

Moderatorzy: iwa, Asia,mama Braci

3615 Wiadomości
11 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 17, 2018, 13:08:41
Brak nowych wiadomości Kaliński Adam - neuroblastoma

Kaliński Adam - neuroblastoma

Adaś urodzil się 27 stycznia 2010 roku. W sierpniu 2012 roku zdiagnozowano u chłopca złośliwy nowotwór (Neuroblastoma III stopnia). Adaś przeszedł już operację częściowej resekcji guza oraz wiele cykli chemioterapii. Jest w trakcie intensywnego leczenia przeciwnowotworowego, lecz z uwagi na oporność tkanek guza na leki cytostatyczne prawdopodobnie czeka go bardzo kosztowne leczenie za granicą.W tej chwili leczenie zostalo zakończone - Adaś jest zdrowy :) Przez cały czas jednak musi być pod bacznym okiem lekarzy.

Moderator: ciocia Adasia

811 Wiadomości
10 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 28, 2017, 05:36:53
Brak nowych wiadomości Karwowski Jas - siatkowczak - retinoblastoma PODOPIECZNY FUNDACJI

Karwowski Jas - siatkowczak - retinoblastoma PODOPIECZNY FUNDACJI

Jaś urodził się 5 czerwca 2013 roku jako zdrowe dziecko, otrzymał 10 pkt w skali Apgar. Od początku był bardzo żywym i uśmiechniętym dzieckiem. Nic nie wskazywało na to że jest tak bardzo chory.. Na pierwszy rzut oka Jaś wydaje się zdrowym, uśmiechniętym i bardzo wesołym dzieckiem. Wszędzie go pełno. Nikt nie spodziewał się że malutki żółty odblask w oku to złośliwy nowotwór który rozwijał się w jego organizmie już od dłuższego czasu i z którym Jaś musi teraz walczyć..o swoje oczko i życie..

224 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 11, 2017, 19:21:07
Brak nowych wiadomości Pięta Szymon - Zespół Downa- PODOPIECZNY FUNDACJI

Pięta Szymon - Zespół Downa- PODOPIECZNY FUNDACJI

Szymon Pięta urodził się27 lutego 2005 roku. Chłopiec choruje na zespół Downa. Potrzebuje stałej rehabilitacji i leczenia.

Moderator: Majka - mama Szymka

20 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 04, 2017, 19:48:30
Brak nowych wiadomości Puchacz Małgorzata - mukowiscydoza - PODOPIECZNA FUNDACJI

Puchacz Małgorzata - mukowiscydoza - PODOPIECZNA FUNDACJI

Małgosia to śliczna i radosna dziewczynka, patrząc na nią trudno uwierzyć, że zmaga się z nieuleczalna choroba jaką jest mukowiscydoza. Do lipca 2015 roku wmawiano rodzicom, że częste choroby układu oddechowego oraz kłopoty z brzuszkiem to taka „uroda ” ich córeczki. Małgosia dopiero uczy się żyć z chorobą. Inhalacje, sterydy, leki osłonowe oraz rehabilitacja to teraz jej codzienność.

Moderator: Beata

71 Wiadomości
5 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez Beata
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 17, 2018, 20:21:26
Brak nowych wiadomości Rabenda Julia i Karolina - leczenie i rehabilitacja

Rabenda Julia i Karolina - leczenie i rehabilitacja

Julka i Karolinka urodziły się 04 lutego 2011 r. Ze względu na wcześniactwo oraz ciążę bliźniaczą, były rehabilitowane od 12 tygodnia życia. Niestety, czas mijał a rozwój dziewczynek stal w miejscu. W końcu Wstępnie zdiagnozowano dziewczynki jako chore i zalecono wykonanie badań genetycznych, metabolicznych oraz rezonansu magnetycznego główek. Jednocześnie zalecono zmianę metody i częstotliwości rehabilitacji. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego nasze córeczki są rehabilitowane 3 razy dziennie przez siedem dni w tygodniu. Dziewczynki sa w trakcie diagnozowanie choroby.

Moderator: miras12

609 Wiadomości
9 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez iwa
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 17, 2018, 12:49:58
Brak nowych wiadomości Rychlicka Irminka - leczenie i rehabilitacja

Rychlicka Irminka - leczenie i rehabilitacja

Irminka urodziła się 17 września 2009 r. z wrodzoną wadą zarosniecia odbytu z przetoką do pochwy. Dziewczynka ma także wadę serca pod postacią tetralogii Fallotta z gradientem komorowo-płucnym. Czekają ją operacje kolostomii oraz operacja serduszka. Irminka musi byc również systematycznie rehabilitowana.

Moderator: Anita

1746 Wiadomości
8 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Styczeń 17, 2018, 13:21:11
Brak nowych wiadomości Suliński Filip - Chłoniak Burkitta PODOPIECZNY FUNDACJI

Suliński Filip - Chłoniak Burkitta PODOPIECZNY FUNDACJI

Filip urodzil sie 13 listopada 2007 roku. We wrześniu 2014 roku rozpoznano u niego guza okolicy krętniczo-kątniczej hp. CHŁONIAK BURKITTA. Pierwsze dolegliwości bólowe brzucha pojawiły się u Filipka w styczniu, z tego powodu chlopiec byl hospitalizowani w Oddziale Chirurgicznym w Częstochowie. Zastosowano leczenie zachowawcze, w USG jamy brzusznej, wykonanym dnia 29.01.2014 roku uwidoczniono niejednoznaczny obraz kątnicy. Dolegliwości troszkę ustapiły, chociaż nawracały ale w mniejszym stopniu. Uspokojono rodzicow, że w tym okresie to normalne - że może tak być. Ostry ból wrócił w ostatnie dni wakacji. 2 wrzesnia 2014 roku Filip trafil do szpitala, a 3 wrzesnia dokonano operacji, gdzie wycięto guz i odcinek jelit. Po dwóch tygodniach okazalo sie jaki to guz. Rokowania na każdym wypisie ze szpitala, jakie otrzymali rodzice to : "rokowania poważne".

56 Wiadomości
7 Wątków
Ostatnia wiadomość wysłana przez TOSIA (Ola)
Odp: Luźne rozmowy
Grudzień 04, 2017, 19:50:12

Polecamy Waszej uwadze

*

Ludzie Serca

Strona Internetowa Ludzi Serca

16611 Przekierowania

* Ludzie Serca - Centrum informacji

Statystyki forum

Statystyki forum

92697 wiadomości w 1379 wątkach, wysłana przez 149 Użytkowników. Najnowszy użytkownik: Sivi
Ostatnio wysłane: "Odp: Luźne rozmowy" ( Styczeń 17, 2018, 20:21:26 )
Zobacz ostatnio wysłane wiadomości

Użytkownicy online

Użytkownicy online

24 Gości, 0 Użytkowników

Nie ma użytkowników na czacie.

Dziś online: 37. Najwięcej online: 320 (Styczeń 23, 2011, 15:55:36 )

Zaloguj się Zapomniałeś hasła?

Zaloguj się