Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: FUNDACJA DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI  (Przeczytany 4196 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cali(Dorota)

  • Hero Member
  • *****
  • Offline Offline
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14567
FUNDACJA DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
« : Styczeń 30, 2010, 19:18:37 »
FUNDACJA DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami” jako instytucja pozarządowa od dziesięciu lat prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Fundusze na realizację celów statutowych pozyskujemy ze sprzedaży Baśniowych Zapałek, dotacji i darowizn.
Cały dochód z prowadzonej działalności gospodarczej przeznaczamy na realizację celów statutowych.

Fundacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 4 października 2000 roku. Figuruje pod numer 0000052400. Jej siedzibą jest Łódź. To tutaj stawialiśmy pierwsze kroki. Obecnie prowadzimy akcje sprzedaży Baśniowych Zapałek w ponad stu miejscowościach na terenie całej Polski.
Pomysłodawcą powstania i twórcą Fundacji jest Piotr Myśliwiec, który jednocześnie pozostaje Prezesem Zarządu. Nad koordynacją projektów realizowanych w ramach Fundacji czuwa zespół pięćdziesięciu osób. Są wśród nich studenci, absolwenci wyższych uczelni, osoby w wieku emerytalnym. Wszystkich łączy wielkie serce i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Niemniejszą rolę odgrywają nasi wspaniali wolontariusze - uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szacujemy ich liczbę na około 10 tysięcy.
U podstaw wszystkich naszych projektów leży zamiar stworzenia systemu pomocy dzieciom z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Jednocześnie propagujemy działalność charytatywną. Przekonujemy, że każdy może się jej podjąć, bez względu na wiek, czy status materialny. Współpraca, zaangażowanie i wzajemne zaufanie to fundamenty, na których Fundacja opiera swoją działalność. Bez nich niemożliwa byłaby realizacja jakiegokolwiek projektu.

Celem fundacji jest
1.   Niesienie pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich, patologicznych, zagrożonych demoralizacją lub znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej albo życiowej, a także dzieciom ciężko chorym wymagającym specjalistycznego leczenia.
2.   Zapobieganie patologii w wychowaniu, oraz narkomanii i alkoholizmowi wśród dzieci i młodzieży.
3.   Skupianie wokół idei Fundacji specjalistów, polityków, artystów oraz osób mogących mieć wpływ na poprawę bytu dzieci
4.   Niesienie pomocy finansowej i materialnej osobom fizycznym całkowicie zaangażowanym w pomoc dzieciom, by stać ich było na prowadzenie godnego życia w godziwych warunkach.

Fundacja będzie osiągała cel statutowy poprzez:
1.   Organizowanie niedochodowych imprez  publicznych propagujących cele i działalność Fundacji.
2.   Prowadzenie  nieodpłatnej  działalności  informacyjnej  i  reklamowej.
3.   Nieodpłatne prowadzenie szkoleń, konferencji, seminariów, imprez i konkursów w kraju i za granicą    dla osób działających  w ramach Fundacji oraz z nią współpracujących.
4.   Przydzielanie stypendiów i nagród dla osób realizujących cele Fundacji, zapewnienie przyzwoitego wynagrodzenia dla osób na stałe współpracujących z Fundacją.
5.   Nieodpłatne organizowanie zajęć oraz imprez i konkursów dla  dzieci i młodzieży.
6.   Przekazywanie środków rzeczowych dzieciom i młodzieży objętych działalnością Fundacji,                     a także finansowanie ich niezbędnych potrzeb.
7.   Nieodpłatne organizowanie wypoczynku i rekreacji dzieci i młodzieży objętych pomocą Fundacji.
8.   Fundowanie stypendiów dla dzieci, młodzieży objętych działalnością Fundacji.
9.   Organizowanie prac zarobkowych dla młodzieży objętej pomocą Fundacji, dających możliwości zdobywania doświadczeń zawodowych. Pomoc w zdobywaniu doświadczenia zawodowego.

Prezes Zarządu Fundacji - Piotr Myśliwiec
Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami"
ul. Gdańska 29
90-715 Łódź
tel./fax. 0-42 631-03-64 tel. 510-143-226

e-mail: fundzz@gmail.com

Biuro Fundacji czynne:
pn. – pt. 8.00 – 16.00
Bank i numery kont:
Bank Pocztowy S.A. O/Łódź Konto: 63 1320 144926334 96120000001 (wpłaty krajowe)
Bank Pocztowy S.A. O/Łódź Konto: 36 1320 144926334 96120000002 (wpłaty zagraniczne)

http://www.dzz.org.pl/portal/
Zapisane
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam... "