Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Szczepienia  (Przeczytany 21832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mira

• Gość
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #105 : Wrzesień 25, 2009, 19:10:37 »

koliber

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #106 : Wrzesień 26, 2009, 11:08:18 »
kinga- przejrzałaś cały wątek?
jak tak, to co Ty Kochana na to wszystko teraz?

koliber

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #107 : Wrzesień 26, 2009, 11:46:54 »
mira to z artykułu który [poleciłaś-SZOK!!
"...Co więcej, ostatnio współczynnik umieralności polskich niemowląt nieco wzrósł w stosunku do roku poprzedniego z 6,0197 w r. 2006 do 6,0395 w 2007 (według danych statystycznych GUS: Rocznik Statystyczny Rzeczpospolitej Polskiej, 2008) (http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_oz_rocznik_statystyczny_rp_2008.pdf).

Podobnie w ostatnich latach wzrosła umieralność niemowląt w USA. Nie da się wykluczyć, że może to wynikać z wprowadzenia w Polsce w 2007 r. obowiązkowej szczepionki Hib podawanej w drugim miesiącu życia. Według amerykańskiej bazy danych VAERS, szczepionka ta powoduje najwięcej ciężkich powikłań i zgonów niemowląt (http://wonder.cdc.gov/controller/datarequest/D8). Polskie niemowlęta w pierwszych 18 miesiącach życia otrzymują 16 obowiązkowych szczepień przeciw 10 chorobom: gruźlicy, żółtaczce B, błonicy, krztuścowi, tężcowi, polio, odrze, śwince, różyczce, i zakażeniom Haemofilus influenzae b. Dodatkowo zalecane są szczepienia przeciw: Streptococus pneumoniae, Neisseria meningitidis, rotavirus, influenza virus, herpes virus varicellae, i hepatitis A virus, co może stanowić razem liczbę 26 szczepień w pierwszych 24 miesiącach życia. Nawet zdrowe organizmy żołnierzy amerykańskich nie wytrzymały zmasowanych szczepień i zostały trwale okaleczone chorobą autoimmunologiczną zwaną Syndromem Wojny Zatokowej (Hotopf M et al. BMJ. 2000, 320:1363-1367. Raport komisji ekspertów Kongresu USA z 17 listopada 2008 (http://sph.bu.edu/insider/images/stories/resources/annual_report/GWI%20and%20Health%20of%20Gw%20Veterans_RAC-GWVI%20Report_2008.pdf) konkluduje, że syndrom ten jest realną chorobą i jest skutkiem wystawienia żołnierzy na działanie czynników chemicznych i szczepień przeciw gazom porażającym system nerwowy. Zatem liczenie, że duża kondensacja i to bardzo wczesnych szczepień będzie bezpieczna dla małych dzieci przeczy logice i doświadczeniom medycyny...."

"...Silnym dowodem na toksyczność zmasowanych szczepień jest publikacja niemieckich i austriackich badaczy: „Sudden and unexpected deaths after the administration of hexavalent vaccines (diphtheria, tetanus, pertussis, poliomyelitis, hepatitis B, Haemophilius influenzae type b): is there a signal? (Eur J Pediatr. 2005, 164:61-69). Opisuje ona śmierć 19 niemowląt w ciągu paru godzin/dni po szczepieniu dwiema szczepionkami heksawalentnymi (DTP- Hib-HepB-IPV) w okresie od października 2000 do czerwca 2003. Zdrowe przed szczepieniem dzieci zmarły w wyniku poszczepiennych obrzęków mózgu i płuc oraz zawałów serca. Bardzo niepokoi fakt, że właśnie szczepionki heksawalentne są reklamowane dla polskich rodziców na stronie:

http://www.szczepienia.pl/mmw/50,5_lub_6_szczepionekw_1_strzykawce.html

(sponsorowanej przez firmę Glaxo) jako alternatywne dla niemowląt. Są one pełnopłatne i Glaxo udziela nawet rodzicom pożyczek na ich zakup...."

i wiele innych takich nazwę to "perełek". dobry list, warty przeczytania-Polecam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 11:49:49 wysłana przez koliber »

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #108 : Wrzesień 26, 2009, 12:02:29 »
Nie czytałam całosci z braku czasu ale napewno przeczytam.O szczepionce Hib pisałam bo szczepiłam nią swoją córke więc osobiscie nie mam do niej zastrzezen i sobie chwale.
Jesli szczepionki nie sa juz obowiazkowe i wielu rodzicow nie bedzie szczepić juz dzieci to w najblizszym czasie bedziemy mogli zauwazyc czy jest przez to zwiekszona zachorowalność czy nie,i nie mam na mysli zaraz tylko to moze byc 5-10 lat.A wogole to temat ten ma swoich i zwolennikow i przciwników.Wyobrazaz sobie Koliber urodzic teraz dziecko i nie zaszczepic noworodka p/gróźlicy? Bo ja nie...
Na to dane mi są oczy, bym zauważała innych. Uszy, bym ich słyszała. Nogi, bym do nich spieszyła. Ręce, bym ich podtrzymywała. Serce, bym ich kochała.

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #109 : Wrzesień 26, 2009, 12:12:50 »
Dodam tylko,bo choc jestem uparta jak wół :) i trzymam sie swojego zdania,to jednak zasiało sie we mnie ziarno niepewnoći.Nas rodzicow nikt nigdy nie uswiadamial czy moze sie cos stac po szczepionce czy nie.Uczyłam sie w liceum medycznym i nawet tu nie bylo wzmianki o az takiej szkodliwosci szczepien.Wogole nie przypominam sobie by cos na ten temat było,jedynie o obowiazkowym kalendarzu szczepien.A tak podsumowując,wszystko moze wywolac skutki uboczne i to ciezkie,moje dziecko po antybiotyku dostalo dwa razy wstrząsu,czyli trafiło jeden na milion..i tak samo jest ze szczepieniami.Ale skoro nie sa obowiazkowe to juz decyzja kazdego nas po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw,czy szczepic na cos czy nie szczepic.
Na to dane mi są oczy, bym zauważała innych. Uszy, bym ich słyszała. Nogi, bym do nich spieszyła. Ręce, bym ich podtrzymywała. Serce, bym ich kochała.

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #110 : Wrzesień 26, 2009, 12:21:08 »

a to tez ciekawe...bo Hib wprowadzono jako obowiazkowa w 2007roku,moja córka dostała ją w 2006 jeszcze jak była darmowa i nie obowiązkowa.Na trzecie dziecko w rodzinie był taki przywilej,to były trzy dawki o ile pamietam,tez jestem teraz bardzo ciekawa czy to nie eksperymenty jakies były...no ale,jak juz powiedzialam,mi dziecko po niej prawie nie choruje ale jak wiem ze były przypadki smierci po niej to w zyciu bym nie zaszczepiła.Dobrze ze ten temat tu jest,moze po czasie i moze czasem lepiej wszystkiego nie wiedziec,,,juz sama nie wiem

koliber

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #111 : Wrzesień 26, 2009, 12:33:02 »
wiesz Kinga ja byłam tego samego zdania co Ty.też uparta jak osioł, ale przyznaje że nie sprawdziłam tego wcześniej, dopóki nie "poznałam" Matiego, zaczęłam szperać i czytac wszystko i wszędzie.Krzysiek-Tata Mateuszka podał tu wiele ciekawych linków- sprawdź w wolnej chwili. moje dzieciaki były szczepione pełną gamą z kalendarza szczepień. a teraz gdybym miała urodzić dziecko, z tą wiedzą co mam po przestudiowaniu wielu publikacji, filmików i materiałów na temat szczepień,  myślę że wzięłabym na siebie odpowiedzialność za nieszczepienie go.
brat Mateuszka z tego co wiem nie jest szczepiony, jest jeszcze malutki ale da się nie szczepić prawda Maju, Krzyśku? 

dobra11

• St Member
« Odpowiedź #112 : Wrzesień 26, 2009, 12:56:06 »
A ja jednak popieram Kingę - na niektóre choroby trzeba się szczepić. Są to stare sprawdzone szczepienia- i prawdopodobieństwo powikłań jest niewielkie . A sktki tych chorób mogą być niestety tragiczne . Ale faktycznie szczepienie nowymi niesprawdzonymi szczepionkami ( rozreklamownymi przez firmy farmaceutyczne tylko po to aby nabić kasy szefostwu ) jest ryzykowane . A szczepienie na ospę wietrzną , różyczkę  świnkę nie jest konieczne przecież my wszyscy przez to przeszliśmy i powikłania po tych chorobach są baaaaardzo Żadkie . JAk moja córka byla mała pytałam pediatry czy szczepić na pneumokoki i powiedziałam mi tylko tyle że jest mnóstwo bakteri wywołujących zapalenie opon mózgowych , zapalnia płuc a  sepsa  to już wogóle inna bajka i nie ma związku z ty, szczepieniem. Także ja jestem za podstawowym kalendarzem szczepień - sprawdzonych na kilku pokoleniach a, resztą nie szczepię .

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #113 : Wrzesień 26, 2009, 13:33:49 »
Jak bede w ośrodku to sprawdze czy mój syn był szczepiony skojarzoną szczepionką na świnke odre i różyczke,chyba dobrze kojarze.Owszem na świnke zachorował i tak.Ale wiecie jak ciekawie? Świnka to choroba zakaźna,a on tak ją przechodził ciężko ze trafił na ogólny oddział dziecięcy.Dopiero jak spuchł porządnie i dostał objawów oponowych stwierdzono ze to świnka i wypisano nas do domu. No i tu wlasnie tylko mam ten dylemat czy ja go szczepiłam i tak ciezko to przechodził,mimo szczepienia,czy własnie nie szczepiłam i dlatego tak ciezko.

Krzysl79

• Gość
« Odpowiedź #114 : Wrzesień 26, 2009, 13:39:43 »
Ja jeszcze raz powtórze co juz kiedys napisałem-to czy ktos zaszczepi czy nie to juz wasza indywidulana sprawa.Wazne jest tylko aby znac obie strony szczepien -pozytywną i negatywną.I dlatego te linki i ta dyskusja. Wyczytałem, ze szczepienia są sprawdzone od wielu pokolen-jesli szczepienia wprowadzono w latach 80-tych to ile tych pokolen było?, z resztą nie wazne ile-efekty widac teraz. Dla ciekawych tematu polecam przeczytanie i zainteresowanie sie tematem obecnej tzw pandemii i szczepieniom na grype. Zaczne pierwszy-obecny wirus, który odpowiada za pandemie składa sie z komórek ptasiej, świnskiej i ludzkiej grypy które w naturalnych warunkach NIE MAJĄ PRAWA POWSTAĆ, mogą zostac jedynie sztucznie wytworzone, a szczepienia na grype produkuje firma Baxter i Novatis oskarżane w Stanach o celowe "modyfikowanie"leków i szczepionek.Reszte dopowiedzcie sobie sami...................

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #115 : Wrzesień 26, 2009, 13:42:59 »
jak to ile pokolen??? To twoi rodzice nie byli na nic szczepieni? ani bacie ani dziadki??? bo moi mają blizny po szczepieniach:))) Szczepienia są od wielu pokoleń Krzysiu:)

Krzysl79

• Gość
« Odpowiedź #116 : Wrzesień 26, 2009, 13:54:10 »
Ile nasi rodzice dostali tych szczepien?i jakie?kiedys dostawało sie tytułem szczepien jakies płyny do picia-poza tym czy nasi rodzice dostali po 21 czy 22 szczepienia, czyli tyle ile jest w kalendarzu szczepien?Kiedys nie było szczepionek skojarzonych-a to one są najgorsze z racji białek, które są w nich zawarte.

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #117 : Wrzesień 26, 2009, 14:00:14 »
Wiem Krzysiek ze twoje zdanie jest takie a nie inne bo czujesz sie pokrzywdzony i Twoje dziecko jest poszkodowane,ale tez nie masz zadnej pewnosci ani nic co potwierdzałoby to ze dziecko jest chore z powodu szczepionki.Byc moze jest inny powód o którym nie masz zielonego nawet pojęcia.Niewiadomo.To wszystko są tylko przypuszczenia.
Co do szczepien,ty masz takie zdanie,ja inne.Ty swojego nie zmienisz,ja swojego tez nie zmienie.
Jedynie do szczepionek nowej generacji jak powiedzialam jestem przeciwna.Za pozostałymi jestem na TAK

Krzysl79

• Gość
« Odpowiedź #118 : Wrzesień 26, 2009, 14:13:35 »
Kto powiedział, ze nie ma badań aby stwierdzic, ze to szczepienia są zródłem powikłań?

Kinga

• Hero Member
« Odpowiedź #119 : Wrzesień 26, 2009, 14:17:32 »
Kto powiedział, ze nie ma badań aby stwierdzic, ze to szczepienia są zródłem powikłań?

A wykonałes juz takie by byc pewnym swoich racji? ze to szczepionka jest winna?
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do góry
« poprzedni następny »