Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Luźne rozmowy  (Przeczytany 48438 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Babcia Danusia

• Jr Member
  • **
Odp: Luźne rozmowy
« Odpowiedź #15 : Listopad 26, 2014, 23:14:46 »

Dziekuje, jak mi milo!

cali(Dorota)

• Hero Member
« Odpowiedź #16 : Listopad 27, 2014, 04:26:26 »
Danusiu, wiem, ze nie wszyscy czytali bloga Adasia. Napisz nam pokrótce jak trafiliście do Nowego Jorku i prof. Abramsona. Cieszę sie, ze nareszcie jesteście z nami :) Święto Dziękczynienia będę jutro obchodzić "razem" z Wami, ten przeddzień również traktuję jako dobry omen :)
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam... "

koliber

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #17 : Listopad 28, 2014, 10:36:20 »
jeszccze ja sie nie zdążyłam przywitać :) z przyjemnością to robię :) WITAM SERDECZNIE!

opowiedzcie nam cosik więcej o swojej historii

Babcia Danusia

• Jr Member
  • **
« Odpowiedź #18 : Listopad 30, 2014, 15:06:28 »
Kochani,

wypelniajac prosbe:

Do 2012 roku dr John Hungerford z Londynu i lekarze z Great Ormond Street Hospital podejmowali niejedną próbę ratowania wzroku dziecka, podając melphalan tętnicą udową bezpośrednio do oka. Pomagało na krótko. Adaś miał coraz słabszy wzrok, ale cieszył się nawet tym. Kolejne kontrole w Londynie były coraz mniej optymistyczne a w styczniu 2013 r. dr J. Hungerford zalecił usunięcie jedynego oczka.

Babcia Adasia, Danuta Golebiowska, poprzez bloga Adasia, poznala babcie Grzesia, Danute Golebiewska /tak, tak o prawie tym samym nazwisku/, która w USA na Florydzie ma wnuka z rbl i leczy go w jednej z tamtejszych klinik. To ona dala jej kontakt do Sloan Kettering Cancer Center i tam Adas trafil na konsultacje do dr Davida Abramsona.

Polecam

http://aftyka.blog.onet.pl/ 

cali(Dorota)

• Hero Member
« Odpowiedź #19 : Listopad 30, 2014, 18:36:58 »
Jej, jaki zbieg okoliczności - chodzi mi o imię i nazwisko... Coś w tym musi być chyba... Super babcie jesteście :)

Jakie to szczęście, ze znalazł się lekarz, który podjął się leczenia Adasia. Kibicuję Wam od dawna za sprawką naszej Iwonki - ja od Niej wlasnie dowiedziałam się o Adasiu. Pozdrawiam serdecznie :)

iwa

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 : Listopad 30, 2014, 20:53:28 »
Tak ta zbieżność jest niesamowita :)  Żyjąc Waszą historią szczerze odradzam wszystkim leczenie w Londynie, już nie raz mi się z tego powodu oberwało, ale uważam, że muszę każdemu wskazywać Waszą historię. Gdyby Adaś był leczony w NY od początku, pewnie nie straciłby oczka, a widzenie w drugim byłoby dobre. Ale lepiej późno niż wcale. Medycyna idzie wciąż do przodu i w sumie w tej sytuacji najważniejsze, że to oko jest...
W NY stał się cud i tyle :)
miej serce i patrzaj w serce.....

Babcia Danusia

• Jr Member
  • **
« Odpowiedź #21 : Grudzień 01, 2014, 00:15:07 »
Tak, kochane dziewczyny.

Wielokrotnie podczas leczenia Adasia zdazaly mi sie takie przypadki, ktore byly znakiem z "Gory", dajacym nadzieje. Nawet dzis jak wspomne o modlitwie w kosciolku przy CZD w Warszawie to przeszywa mnie dreszczyk. W niedziele wieczorem po mszy placzac slalam prosby do Boga o szanse na leczenie zagraniczne, o dobrych ludzi, ktorzy pomoga  zebrac fundusze na wyjazd Adasia do Londynu. Caly czas mysl, czy dam rade wirowala w mojej glowie. "Boze, dopomoz, Boze daj nadzieje!" - szeptalam. Podnoszac sie z kleczek, obracajac sie ku wyjsciu, ujrzalam z boku w lawce obok Hanne Gronkiewicz - Walz, byla dyrektor Narodowego  Banku Polskiego,  przewodniczaca rady polityki pienieznej, po prostu symbol duzej kasy! Tu obok mnie, w tym miejscu, w czasie modlitwy ona?!!! Zrozumialam ten znak: pieniadze beda, trzeba dzialac!

cali(Dorota)

• Hero Member
« Odpowiedź #22 : Grudzień 01, 2014, 05:55:17 »
Ja też wierzę w to, że są znaki z Góry tylko nie zawsze potrafimy je odczytać... Miałam dreszcze czytając co piszesz... Serdecznie Was pozdrawiam, ja jeszcze przez 2 tygodnie będę w Stanach więc posyłam ciepłe fluidy w Waszą stronę.

A powiedz Danusiu - nie marzniecie w NY, podobno jest strasznie zimno i śnieżnie?

Babcia Danusia

• Jr Member
  • **
« Odpowiedź #23 : Grudzień 02, 2014, 00:45:28 »
Kochana,

Nie wiem skad masz informacje o mrozach, ale chyba to dotyczy stanu Nowy York, jego polnocnych ziem, graniczacych z Kanada a nie miasta NY.

Dzis w NY bylo tak cieplo, ze ludzie chodzili w lekkich kurtkach lub ocieplanych kamizelkach. Nawet Adas sie denerwowal, ze grudzien jak wrzesien a on czeka na Mikolaja w saniach!

-Przyjedzie na rowerze - pocieszalam - i na pewno Ci rozge przyniesie!

Faktem jest, ze kol. ktora mieszka w Pensylwanii mowila, ze tam zasypalo na bialo. Zdjecia sa na FB. Piekne, ale ja nie zazdroszcze , bo jestem cieplolubna.

cali(Dorota)

• Hero Member
« Odpowiedź #24 : Grudzień 02, 2014, 03:19:23 »
Pewnie źlę coś gdzieś usłyszałam i faktycznie chodziło o stan NY a nie o miasto :) na szczęście :)

TOSIA (Ola)

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #25 : Grudzień 02, 2014, 22:57:56 »
I co tu pisać...cudnie,ze dzieje się lepiej,ze idziecie do przodu .... :)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Otto Szmidt

Babcia Danusia

• Jr Member
  • **
« Odpowiedź #26 : Grudzień 03, 2014, 18:40:36 »
Hej, czy slyszycie dzonki san Mikolaja?

cali(Dorota)

• Hero Member
« Odpowiedź #27 : Grudzień 03, 2014, 22:37:09 »
Ja je słyszę od kilku dni... Dżwięczą gdzieś w środku mnie i tak jakoś mi cielej na serduchu..

Tu, w Stanach już światełka na domach, gdzieniegdzie widać choinki wewnątrz, w sklepach z głośników płynie wiecznie żywe "Last Christmas".. Jej, jak ja to kocham... I strasznie tęsknię do domu, jeszcze kilka dni i wracam :) Z cieplej Kalifornii w sam środek polskiej zimy :) Ogrzeje mnie swoiste ciepełko Świąt Bożego Narodzenia :)

iwa

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #28 : Grudzień 04, 2014, 17:50:16 »
Przenoszę z czata, bo wpis piękny :)

"Tylko ci, ktorzy wierza,zoba​cza to, o czym marza" - kolejny cytat Lukasza porownywaln​y z Biblia "Twoja wiara cie ocalila". Odnosze to do swojej historii. Dzis dr Abramson mowi, ze to cud, ze oko Adasia dalo sie uratowac. A to efekt dzilan i wiary, ze wart. Pamietam zdania sceptykow, ktorzy odradzali wyjazd do USA, podjecie leczenia, dodatkowych cierpien Adasia. Gdy mialam zapewnienie dr Abramsona, ze w chwili zagrozenia zycia usuniemy oko to dalo mi poczucie bezpieczens​twa. Kochani, ufajmy, ze to o czym marzymy jest dobre i ma sens.
miej serce i patrzaj w serce.....

lampa

• Gość
« Odpowiedź #29 : Grudzień 04, 2014, 18:19:30 »
U nas tez swiatecznie w wiosce choinki swiatelko a Neustadt cudo  pierwszy Adwend to juz wszystko gotowe tylko ja sie spoznilam o pare dni
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
« poprzedni następny »