Ludzie Serca

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Oświadczenie administratorów strony i forum Ludzie-Serca  (Przeczytany 10799 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magdalena Schmidt

  • Gość
Oświadczenie administratorów strony i forum Ludzie-Serca
« : Sierpień 20, 2009, 14:23:02 »
Oświadczenie Administratorów strony www.ludzie-serca.pl

   Kochani, prosimy, przeczytajcie uważnie to, co chcemy Wam przekazać, przemyślcie i wyciągnijcie odpowiednie wnioski.

   Pół roku działalności strony ludzie-serca.pl wzbogaciło nas o doświadczenia, piękne chwile, momenty tragiczne. Ciągle cieszymy się, że osoba, dzięki której strona powstała, Martynka, ma się dobrze, zachwyca swoją energią, a jej wyniki są coraz lepsze. W naszych sercach mamy Anię Kotłowską, Wikusię Zalewską, Okruszka Adasia Kierzkowskiego. Cały czas czujemy się przegrani, kiedy jakieś dziecko odchodzi. Wczoraj pożegnaliśmy Oleńkę Kuzańską... Nie zdążyliśmy. Łączymy się w bólu z rodziną Kamili, koleżanki Oli ze szpitala, która również odeszła o całe życie za wcześnie. Nie zapomnieliśmy również o Wojowniku Kacperku Zagrodnym, aniołku, który połączył wiele osób i zmotywował aby powstała GIPŻD.

   Popełniliśmy zapewne wiele błędów, nieświadomie, z braku doświadczenia, z bezsilności, z ogromnej chęci pomocy tym, którzy są bezbronni. Wszystkich, którzy kiedykolwiek poczuli się urażeni przepraszamy. Wiemy, że to co staramy się zrobić to kropla w morzu. Może kiedyś zamiast kropli będziemy mogli zaoferować szklankę, kałużę, jezioro i na końcu ocean. Mamy taką nadzieję.

   Wspiera nas wiele osób, bezinteresownych i wspaniałych dusz, Dziękujemy – bez Was nie moglibyśmy działać. Wasze zaangażowanie w chwilach, kiedy nie mogliśmy z Piotrem w pełni się zaangażować (i na nieszczęście zbiegło się to prawie jednocześnie) pomogło utrzymać stronę i forum. Wierzymy, że udało nam się połączyć wiele dobrych osób. I nawet jeśli nie dysponujemy milionami (a szkoda, bo wtedy wszystko byłoby proste), jeśli wszystko co możemy to apelować, rozsyłać, “SPAMOWAĆ” na przekór wszystkim, wspierać się dobrym słowem – WARTO.

   Podsumowując nasze działania chcielibyśmy poruszyć jeszcze jedną kwestię. Chcielibyśmy, aby to co robimy miało jasno określone cele, nikomu nie szkodziło, nikogo nie uraziło. Mimo to czasem nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji niewdzięcznych, nieprzyjemnych. Myślę, iż nadszedł czas na pewne sprostowania i wyjaśnienia. Zamieszanie powstałe wokół Aniołka Adasia uświadomiło nam, administratorom, jak ciężko jest pomagać i jak łatwo popełnić błąd. Ale jedno warte jest podkreślenia – nigdy my, jako założyciele strony ludzie-serca.pl nie byliśmy inicjatorami działań, mających na celu zaszkodzić rodzinie Adasia. Nie możemy kontrolować wszystkich poczynań osób prywatnych, odwiedzających naszą stronę i forum, nawet jeśli osoby te podają, że działają w naszym imieniu. Nie jesteśmy jednostką prawną, nie jesteśmy fundacją, nie mamy formalnych członków, za których ponosimy odpowiedzialność. Każdy użytkownik przed rejestracją zobowiązany jest zapoznać się z umową rejestracyjną:

http://www.ludzie-serca.pl/forum/index.php?topic=450.0

   W czasach demokracji i wolności słowa nie możemy kontrolować każdego komentarza lub postu napisanego przez osoby odwiedzające stronę i forum. W przypadku jakichkolwiek sporów można zgłosić nam naruszenie, poprosić o wykasowanie danego wpisu lub zablokowanie danego użytkownika. My jako administratorzy ponosimy odpowiedzialność tylko i wyłącznie za wpisy oraz artykuły napisane przez nas osobiście. Mamy nadzieję, że nie jest potrzebne zagłębianie się w dalsze szczegóły zdarzenia, które osoby zainteresowane doskonale znają.

   Zwracamy się więc do wszystkich, którzy działają na naszej stronie oraz forum. Wszelkie działania, akcje, petycje, przedsięwzięcia nieuzgodnione z administratorami strony (w osobach: Magdalena Schmidt i Piotr Grabowski) nie mogą być sygnowane nazwą Ludzie-Serca. Rozumiemy, że utożsamiacie się z tą nazwą i aktywnie działacie na rzecz chorych dzieci. Jednak trzymanie się pewnych zasad uczyni naszą działalność sprawniejszą i skuteczniejszą. Pomoc dzieciom, zwłaszcza bardzo chorym, musi być skoordynowana i przemyślana. Podejmowanie działań na własną rękę jest Waszą indywidualną sprawą. Prosimy więc o nie używanie nazwy Ludzie-Serca w planowanych przez Was działaniach, których my nie podejmiemy się koordynować. Pamiętajcie, że firmujemy tę całą maszynę swoimi nazwiskami, a większość z Was funkcjonuje pod wymyślonymi nickami. To nas utożsamia się (w razie jakichkolwiek sporów) z nazwą Ludzie-Serca i nas zapewne będzie się pociągać do odpowiedzialności.

   Postaramy się w najbliższym czasie na powrót ruszyć pełną parą. W kolejce czeka wiele podstron chorych dzieci do zrobienia, czekają apele, które jeszcze się nie ukazały. Wkrótce powstanie specjalny formularz zgłoszeniowy, który osoba zgłaszająca będzie zobowiązana wypełnić przez wysłaniem do nas apelu o pomoc. Tutaj też wyjaśnienia wymaga jedna rzecz: Nie będziemy umieszczać na stronie ani forum apeli dzieci, które zostały zgłoszone przez osoby trzecie. To musi być decyzja rodzica lub prawnego opiekuna, rodzic ma też prawo ustanowić osobę, która może się w jego imieniu z nami kontaktować oraz podawać informacje na temat organizowanych akcji i stanu zdrowia. Rozumiemy, że chcecie pomóc, ale nie będziemy przyjmować zgłoszeń w postaci: “Kochani znalazłam na naszej klasie apel choruszka, zerknijcie, to jego profil. Może uda się dodać go na naszą stronę?”. Nie możemy umieszczać danych dziecka bez zgody jego opiekuna. Dlatego została przeprowadzona weryfikacja (za opóźnienia przepraszamy, ale jest to niezbędne aby zbudować wiarygodność). Ze strony zostaną usunięte apele dzieci, których rodzice do tej pory nie skontaktowali się z nami. Pamiętajcie, nie wystarczy umieszczenie apelu. Stały kontakt jest niezbędny. Mamy wiele apeli, które zostały do nas przesłane na początku, przez pół roku nie odezwał się do nas nikt. Nie wiemy, czy pomoc jest nadal potrzebna. Stało się tak, ponieważ z początku przyjmowaliśmy wszystkie zgłoszenia, chcąc pomóc. Jednak ilość apeli zmusiła nas do tego, aby zdefiniować pewne zasady. Inaczej rozproszymy nasze siły, a nie o to chodzi.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami
Magda i Piotr
Zapisane

cali(Dorota)

  • Hero Member
  • *****
  • Offline Offline
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14558
Odp: Oświadczenie administratorów strony i forum Ludzie-Serca
« Odpowiedź #1 : Październik 13, 2010, 21:50:10 »
W związku z tym, że Magda i Piotr nie administrują już stroną ani forum Ludzie-Serca oświadczamy, że w pełni zgadzamy się z tym co napisali nasi poprzednicy i podpisujemy się pod ich oświadczeniem.

Administratorki forum:
Aleksandra Torbus Wawełczyk - TOSIA
Dorota Jarząbek - cali
Zapisane
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam... "