Asia i Jacek- rodzice Łukasza i Bartka

Z Fundacją 'LUDZIE SERCA”, a właściwie wtedy jeszcze forum, jesteśmy dokładnie od 17 kwietnia 2009 roku, kiedy 10923494_636527513143680_4973222608995489583_nto za sprawą moich dwóch niepełnosprawnych synów pojawiłam się na forum Ludzie Serca, gdzie założyłam tzw. pokoik, w którym miałam opisywać najważniejsze sprawy związane z moimi dziećmi. Chodziło o niepełnosprawność chłopców i ich potrzeby, ale nie tylko…często piszemy o różnych, nawet bardzo codziennych sprawach, możemy sie komuś wyżalić,  ponarzekać czy wysłuchać dobrych rad.

29.09.2013 roku 5 dziewczyn formalnie powołało do życia Fundację „LUDZIE SERCA”, jednak w całej działalności nic się nie zmieniło, dziewczyny dalej wspierają nas wszystkich duchowo. Pod swoją pomoc przyjmują nie tylko dzieci chore na nowotwory, ale także ze sprzężoną niepełnosprawnością. Gdy tylko jest taka potrzeba, organizują dla swoich podopiecznych pomoc finansową. Projektują naszym dzieciom różne plakaty, ulotki z 1%, czy ze zbiórka plastikowych nakrętek.

Gdy jakieś dziecko niepełnosprawne ma urodzinki, dostaje prezent w ramach akcji „…bo nie tylko lekarstwa leczą…”, a wtedy na twarzach naszych szkrabów pojawia się najwspanialszy prezent w postaci uśmiechu dziecka.

Gdzie tylko trzeba przeprowadzić szybką akcję w postaci zbiórki finansowej na bardzo kosztowne leczenie za granicą, dziewczyny działają błyskawicznie i uruchamiają wszystkie media aby dziecko mogło jak najszybciej wyjechać na leczenie.

Ostatnia akcja przeprowadzona przez fundację „Z profilaktyką za pan brat, od najmłodszych lat” to ogólnopolska akcja charytatywna, mająca na celu umożliwienie wykonania badania usg jamy brzusznej u dzieci 0-6 lat.

My, jako rodzice dwóch chłopców niepełnosprawnych jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji „LUDZIE SERCA” za stałą pomoc i wsparcie.

Joanna i Jacek Jaszczur